Tramvajs un automašīnas. “Zebra” skaidro, kam satiksmē ir priekšroka

Pievienot komentāru
Tramvajs un automašīnas. “Zebra” skaidro, kam satiksmē ir priekšroka
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kā tad īsti ir? Kādi ceļu satiksmes noteikumi attiecas un tramvaju? Kad šim transportlīdzeklim ir priekšroka? Skaidro raidījums “Zebra”.

Satiksmes noteikumos teikts, – ja satiksmes regulētāja vai luksofora signāli atļauj vienlaikus braukt tramvajam un bezsliežu transporta līdzekļiem, priekšroka ir tramvajam neatkarīgi no braukšanas virziena.

Savukārt, ja tramvaja pietura atrodas ceļa vidū, autovadītājiem jāpalaiž gājēji.

“Nav tā, ka ceļu satiksmes noteikumos būtu šāds pienākums stāvēt vai aizliegums braukt tajā brīdī, kad neviens nenāk uz vai no tramvaja. Drīkst braukt garām tramvajam, bet no praktiskā viedokļa ir jāievēro īpaša piesardzība,” skaidro CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

Teteris skaidro, – autovadītājiem ir jādod priekšroka tiek cilvēkiem, kuri iet uz tramvaju un kāpj ārā no tramvaja.

“Zebra” pievēršas vēl kādam ceļu satiksmes noteikumam. Proti, ir aizliegts braukt pa pretējā virziena tramvaja sliedēm, bet – ko darīt, ja pretējā ceļa pusē ir atļauts stāvēt?

Ceļu satiksmes noteikumi atļauj stāvēt ceļa kreisajā pusē tikai apdzīvotās vietās un ja ceļam ir ne vairāk kā viena braukšanas josla katrā virzienā. Tas pats par sevi izslēdz variantu, ka varētu tikt šķērsotas pretējā virziena tramvaja sliedes.

“Atgriežoties pie šī jautājuma. Vadītājam šajā gadījumā ir tiesības apgriezties braukšanai pretēja virzienā un novietot savu automobili stāvēšanai, bet nu – attiecīgajā braukšanas virzienā,” saka Teteris.

Video: Šie un citi noderīgi padomi, kas jāņem vērā par tramvajiem un ceļu satiksmes noteikumiem

Lasi vēl