Timrots testē automašīnu ar stūri labajā pusē. Vai ar to iespējams veikt apdzīšanas manevru?

No šā gada 1. novembra stāsies spēkā likums, kas ļaus pa Latvijas ceļiem pārvietoties arī ar automašīnām, kurām stūre atrodas labajā pusē. 

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

 • wadim

  wadim

  Labdien. Здравствуйте.
  Есть правила кабинета министров, почему бы не следовать им и не поставить на машину соотвествующие камеру и монитор, а "бог знает что". И быть объективным, как настоящему журналисту. Правила тут : if (preg_match("/'.$matches[2].$matches[3].''.$matches[4]; } br />
  Attēla reģistrēšanas ierīcei jābūt identificējamai, ar redzamu marku un modeli, jāieslēdzas, iedarbinot transportlīdzekļa motoru, jānodrošina redzamība diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī sliktas redzamības apstākļos, un tai jāatbilst šādiem tehniskajiem parametriem:

  a) attēla frekvence ≥ 30 kadri sekundē;

  b) izšķirtspēja ≥ 2 megapikseļi;

  c) attēla sensora izmērs ≥ 1/3";

  d) ierakstītā attēla leņķis < 100°;

  e) minimālais uztvertais apgaismojums ≤ 0,05 lx;

  f) diafragmas atvērums ≥ F/1,4;

  g) maksimāli pieļaujamie gabarītizmēri, ieskaitot stiprinājumus (garums, platums, augstums): 150 x 100 x 100 mm;

  h) ekspluatācijas temperatūras diapazons no -20 °C līdz +45 °C.

  Attēla reģistrēšanas ierīcei jābūt novietotai transportlīdzekļa kreisajā pusē pēc iespējas tuvāk statnei aiz vējstikla daļas, kuru notīra stiklu tīrītāju slotiņas. Tai jābūt regulējamai un pienācīgi nostiprinātai tā, lai kustības laikā nemainītos tās stāvoklis.

  Attēla atspoguļošanas ierīcei jābūt identificējamai, ar redzamu marku un modeli, jāieslēdzas, iedarbinot transportlīdzekļa motoru, jānodrošina redzamība diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī sliktas redzamības apstākļos, un tai jāatbilst šādiem tehniskajiem parametriem:

  a) jānodrošina krāsains attēls;

  b) atkarībā no apkārtējā apgaismojuma automātiski jāpielāgo ekrāna spilgtums un kontrasts;

  c) attēla frekvence ≥ 30 kadri sekundē;

  d) izšķirtspēja ≥ 1280 x 720 pikseļi;

  e) spilgtums ≥ 400 cd/m2;

  f) kontrasts ≥ 350:1;

  g) ekrāna diagonāles izmērs no 17 līdz 30 cm;

  h) ekspluatācijas temperatūras diapazons no -20 °C līdz +45 °C.

  И заодно показать, где данное оборудование можно приобрести.
  Или если не знаете где, то обратится к разработчикам правил и спросить у них, чем они руководствовались и из чего исходили.
 • Janis

  Janis

  Kartejais eiropas savienibas stulbums,par kadu cela drosibu tad te var iet runa atliks kadam puiselim kas nesen dabujis tiesibas izbraukt uz trasi un ilgi nebus jagaida bedas,ja jau ar apreiza puse sturi ir pargalvji kas apdzen kad sagribas tad ar so bus tik trakak.
 • Intars Biģelis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!