“Teikšu godīgi, man ir bail!” Timrots testē mašīnu ar stūri labajā pusē

49 komentāri
“Teikšu godīgi, man ir bail!” Timrots testē mašīnu ar stūri labajā pusē
Ekrānuzņēmums

No šā gada 1. novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē. Saistībā ar gaidāmajām izmaiņām raidījums “Zebra” nolēma pārbaudīt, kāda tad īsti pa Latvijas ceļiem ir braukšana ar automašīnu, kurai stūre atrodas labajā pusē. 

Testa braucienam raidījuma “Zebra” rīcībā nonākusi automašīna “Nissan Silvia”, kas paredzēta Japānas tirgum. Kā izbraucienā ar automašīnu secina raidījuma vadītājs Pauls Timrots, automašīnai ar stūri labajā pusē ir vairāki mīnusi, kas apgrūtina braukšanu Latvijas satiksmē.

Timrots secina, ka lēmums Latvijā atļaut reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē, nav solis uz priekšu ceļu satiksmes drošības progresā. Pārvietojoties ar šādu automobili, neiespējami ir veikt apdzīšanas manevru, kā arī grūtības sagādā vietas, kurās uzstādītas braukšanas caurlaides.

“Es teikšu godīgi, man ir bail. Tas nav nekāds joks. Tā ka tas būtu komfortabls veids, kā aizbraukt uz darbu un atpakaļ – nu mīlīši, nē!” brauciena laikā bilst Timrots.

Brauciena noslēgumā Timrots secina, ka autovadītājiem jābūt gataviem tam, ka no 1. novembra uz Latvijas ceļiem varētu parādīties automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē. Savukārt tiem, kuri vēlas iegādāties šādas automašīnas, raidījums “Zebra” iesaka nomainīt priekšējās gaismas un miglas lukturus, tāpat jānoregulē spoguļi un jāierīko kāda videokamera, kas palīdzētu pārredzēt ceļa vidusdaļu un veikt apdzīšanas manevrus.

Video – “Zebra” testā automašīnu ar stūri labajā pusē

Jau vēstīts, ka no 1. novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē.

49 komentāri