Starptautiska parauga tiesības un izmaiņas mopēda vadīšanas eksāmenā! “Zebra” skaidro jaunumus

0 Komentāru

Ceļu satiksmes nozarē ir jaunumi, – tos skaidrot devās raidījums “Zebra”. 

Piemēram, autovadītājiem Latvijā no 2020. gada 1. janvāra būs iespēja iegūt starptautiska parauga autovadītāja apliecības.

Kā raidījumam “Zebra” pastāstīja CSDD Kvalifikācijas nodaļas priekšnieks Juris Teteris, palielinās to cilvēku skaits, kas privāti vai darba vajadzībām vēlas tās izmantot ārvalstīs, tostarp tālās un eksotiskās valstīs.

Lai gan Latvijas vadītāja apliecības atbilst gan 1968. gada Vīnes Konvencijai par ceļu satiksmi, gan Eiropas Savienības (ES) tiesību aktu prasībām, tomēr atsevišķās valstīs tiek prasīts uzrādīt starptautiskā parauga vadītāja apliecības. Visbiežāk tās tiek prasītas, lai persona varētu izīrēt automašīnu.

Starptautiska parauga autovadītāja apliecības Latvijā tiks izsniegtas brīvprātīgi tiem, kas vēlēsies to iegūt. Obligāti šī apliecība autovadītājiem nav jāizņem. Galvenais priekšnosacījums – jābūt derīgai autovadītāja apliecībai.

Savukārt jau no šā gada 1. aprīļa visiem, kuri vēlēsies nokārtot mopēda vadīšanas apliecību, būs papildu eksāmena posms – mopēda vadīšana ceļu satiksmē. Tāpat tagad gan motociklu, gan mopēdu vadītājiem, ierodoties uz eksāmenu būs jābūt specializētajā apģērbā.

Video: Uzzini jaunumus ceļu satiksmes nozarē!

 

0 Komentāru