Sods uz līdzenas vietas! “Zebra” skaidro, kā pareizi izmantot sabiedriskā transporta joslas Krasta ielā

5 komentāri

Kāds autovadītājs pie Spīķeriem novietojis savu transportlīdzekli stāvēšanai. Pēc ieplānotajām darīšanām šoferis izbrauca no iezīmētās stāvvietas, kas atrodas tieši līdzās sabiedriskā transporta joslai, dažus metrus turpināja kustību pa “A” joslu un pārkārtojās uz blakus joslu. Tomēr ceļu policija veiktās darbības traktēja kā agresīvu braukšanu.

CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis norāda, ka konkrētajā vietā autovadītājam bija jāizbrauc no sabiedriskā transporta joslas pirmajā iespējamajā vietā jeb – kur beidzas nepārtrauktā ceļa līnija. Un šajā gadījumā tas ir krustojumā. Piemēram, tiklīdz luksoforā iedegas zaļais signāls šoferim, pārliecinoties par drošību, jāveic pārkārtošanās manevrs.

Lūsis arī uzskata, ka piebraukt pie stāvvietas, kas ierīkota līdzās sabiedriskā transporta braukšanas joslai, var tikai pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Tomēr satiksmes intensitāte acīmredzot likusi atbildīgajai iestādei īstenot tieši šādu risinājumu.

“Ja paraugāmies no Puškina ielas puses, tad stāvvietā legāli var iebraukt tikai elektromobiļi, motocikli, mopēdi, taksometri un operatīvais transports,” skaidro CSDD eksperts.

Viens no labojumiem ir ierīkot jaunu ceļa horizontālo apzīmējumu – šajā gadījumā pārtraukto līniju, lai cilvēki var droši un, nepārkāpjot noteikumus, piekļūt stāvvietai.