Komentāri

Šogad kravas transportlīdzekļiem virs 3000 kilogramiem ir jāiegādājas vinjete, tomēr ir arī kravas busiņu vadītāji, kam tā nav nepieciešama. Raidījums “Zebra” skaidroja, kam tā nepieciešama, kur to var iegādāties un kādi sodi paredzēti, ja vinjetes nav.

Kā skaidro Satiksmes ministrijas pārstāvis Klāvs Grieze, autoceļu lietošanas nodeva ir jāmaksā par valsts galveno autoceļu izmantošanu, kā arī reģionālo P80 autoceļu Tīnūži-Ikšķile (ar pilnu posmu sarakstu iespējams iepazīties “lvvignette.eu” mājaslapā). “Uz maksas ceļu posmiem ir apdzīvotas vietas. Ja ir tikai jāšķērso šis autoceļš vai darbība notiek apdzīvotās vietas teritorijā, par tiem vinjete nav jāmaksā,” viņš piebilst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiem autovadītājiem, kuriem vinjete nepieciešama tikai dažas dienas gadā, iespējams, vajadzētu apsvērt, vai viņiem vispār ir nepieciešams kravas auto. Taču ir arī tādi uzņēmējdarbības veidi, kuriem visa braukšana ir pa savu pilsētu vai rajonu, neizbraucot uz lielajām šosejām. To, vai jūsu kravas busiņam ir nepieciešama vinjete, var pārbaudīt ļoti vienkārši – ja pērkot tiks ievadīts auto numurs, sistēma pati zinās – ir jāmaksā vai nav.

Vinjetes pārkāpumus var fiksēt gan Ceļu policija, gan arī fotoradari. Sodi ir vērā ņemami: gadījumos ja nav samaksāta pareiza summa transportlīdzekļa vadītājam jāšķiras no 60 līdz 200 eiro, bet pārvadātājam no 300 līdz 500 eiro. Ja nav samaksāts vispār, tad vadītājam jārēķinās ar krietni lielāku sodu – no 100 līdz 360 eiro, bet pārvadātājam – no 500 līdz pat 1000 eiro. “Šis lielais soda apmērs stimulē pirkt vinjeti,” apliecina Satiksmes ministrijas pārstāvis.

Vinjeti ir iespējams iegādāties CSDD mājaslapā, degvielas uzpildes stacijās, kā arī “lvvignette.eu” mājaslapā. Pirkšana ir ļoti vienkārša – jāievada auto numurs un termiņš, uz kādu vinjete ir nepieciešama.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl