“Šis ir brīdis, kad nozagt auto ir visvieglāk” – raidījums “Zebra” skaidro, kā pasargāt ar “Keyless Go” aprīkotos spēkratus

8 komentāri

Statistika ir skaudra. Šogad nozagto auto skaits ir dubultojies un 90% aizdzīto auto ir bijusi viena kopīga lieta – tā dēvētā “Keyless Go” atslēga.

Kā apliecina apdrošinātāja “If Kasko” pārstāvis Roberts Skrupskis, šobrīd zagļi visvairāk iecienījuši tieši jaunās automašīnas, kas aprīkotas ar “Keyless Go” vai tā saucamo “gudro atslēgu”. Auto īpašniekiem šī ir ērta funkcija, jo atslēga nav jāizņem no kabatas un spēkratu var iedarbināt ar pogu, tomēr šādai tehnoloģijai ir viens būtisks trūkums – ar dažādu mehānismu palīdzību to ir iespējams “atbloķēt” un aizdzīt automašīnu tad jau ir visai vienkārši.

“Šis ir brīdis, kad ir visvieglāk nozagt automašīnu. (..) Stāsts “Nozagt 60 sekundēs” jau ir tik sena pagātne, ka šodien jārunā par nozagšanu trijās vai sešās sekundēs. Cilvēki, kas zog automašīnas, vairs nav kvalificēti, ļoti satrenēti un zinoši cilvēki,” atzīst SIA “Autonams” pārstāvis Edvīns Panders.

Ko darīt? Apdrošinātājs skaidro, ka, domājot par auto iegādi un nevēloties to pakļaut lielākam nozagšanas riskam, visprātīgāk būtu pasūtīt spēkratu bez “Keyless Go” funkcijas vai aprīkot to ar papildu drošības sistēmām (šajā gadījumā vislabāk konsultēties ar oficiālajiem dīleriem).

Tomēr, ja jums jau pieder auto, kas iedarbināms ar “gudro atslēgu”, var izmantot tā saucamos “Keyless” maciņus, caur kuriem atslēgas mikroshēma nav nolasāma. Te gan jāņem vērā cilvēcīgais faktors, jo var gadīties aizmirst to izdarīt, kā arī jārūpējas, lai rezerves atslēga dzīvesvietā arī atrastos šādā maciņā.

Auto speciālisti iesaka, – vislabākais variants, kā, saglabājot šo funkciju, nodrošināties pret garnadžiem, būtu aprīkot spēkratu ar papildu drošības sistēmu, kas varētu radīt pārsteigumu un aizkavēt autozagli.

8 komentāri