13 komentāri

Mēneša sākumā Latvijas Valsts ceļi nāca klajā ar “melno punktu” karti, kurā ir 99 punkti. Pats “melnākais punkts” atrodas pie Saulkrastiem, un, lai arī ceļu inženieri noplāta rokas, ka te nekas nav darāms, visu šā krustojuma lāstu varētu noņemt ar pāris ceļazīmēm.

Par “melno punktu” uzskata vietu, kur viena kilometra garumā trīs gadu laikā notikuši vismaz astoņi satiksmes negadījumi vai ir gājuši bojā vismaz trīs cilvēki. Savukārt krustojums par “melno punktu” ir uzskatāms, ja negadījumi ir notikuši 150 metru rādiusā uz katru pusi. Šādas kartes ik pēc trīs gadiem tiek veidotas atbilstoši Eiropas Komisijas direktīvai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja raugās uz statistiku, tad visbīstamākais punkts ceļu satiksmē Latvijā ir krustojums uz Tallinas šosejas, kur beidzas Saulkrastu apvedceļš. Pēdējo trīs gadu laikā šeit satiksmes negadījumos bojā gājuši seši, bet ievainojumus guvuši pieci cilvēki. Šo avāriju kopējie zaudējumi pārsniedz trīs miljonus eiro. Izskanējušas runas, ka šajā vietā “neko nevar darīt”, taču, kā norāda “Zebra”, patiesībā ir nepieciešamas tikai pāris ceļazīmes, lai būtiski samazinātu avāriju risku šajā vietā.

Šajā krustojumā visos virzienos var izdarīt kreiso pagriezienu, kas, kā zināms, ir pats bīstamākais manevrs uz ceļa. Turklāt, braucot no Rīgas puses, uz Saulkrastu apvedceļa ir četri moderni viadukti, no kuriem pēdējais atrodas pāris kilometru attālumā no bīstamā krustojuma. Raidījums “Zebra” ierosina šo krustojumu no Saulkrastu puses likvidēt pavisam, jo nonākt uz Tallinas šosejas var jau minētajā viaduktā.

Atstāt varētu vien iespēju piebraukt Tallinas šosejai no Limbažu puses, kaut arī to pašu var apbraukt, ja vien nav bail no grants ceļiem. Viss šā “melnā punkta” lāsts ir noņemams ar pāris ceļazīmēm un minimālu budžetu.

TOP komentāri

 • Agnese
  +4 +3 -1

  Agnese

  Pabrauc pats pa to grants ceļu no Limbažiem uz Skulti! Pietiktu jau ar zīmi 70!!!
 • Māris Kalējs
  +3 +2 -1

  Māris Kalējs

  To var atrisināt, aizliedzot uz Tallinas šosejas visā garumā braukt pa nomalēm, kuras pirms krustojuma beidzas, bet apdzinēji pēkšņi brauc pa kreisā pagrieziena joslu. Katru dienu tur 2-5 maniaki mēģina mani nogalināt, nākot pretī uz frontālu sadursmi. Līķi likumsakarīgi.
 • Alberts Kohs
  +1 +1 0

  Alberts Kohs

  Šķērsoju šo krustojumu praktiski katru dienu. Ceļš uz visām pusēm labi pārredzams. Satiksme nav tik ļoti intensīva kā gribētos domāt (ja nu vienīgi Positivus festivāla laikā). Iespējams, jāuzstāda fotoradars no Tallinas virziena uz Rīgu, jo man un dažiem maniem novadniekiem šķērsojot šo krustojumu, no labās (Tallinas) puses pēkšņi ļoti tuvu parādījusies automašīna. Turklāt vēl vasaras laikā kad redzamībai jābūt labai. Iespējams pie vainas ir migla kas veidojas siltajā laikā starp priežu mežiem vienā un otrā šosejas pusē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl