Sēņu sezona ir sākusies! “Zebras” padomi, ko ņemt vērā, braucot uz mežu

Pievienot komentāru
Sēņu sezona ir sākusies! “Zebras” padomi, ko ņemt vērā, braucot uz mežu

Rudens ir sēņu laiks, un daudziem to lasīšana jau ir kļuvusi par neatņemamu tradīciju. Tomēr nekur tālu braukt arī negribas, tāpēc sēnes parasti tiek lasītas Pierīgas mežos. “Zebra” apkopoja vairākus praktiskus padomus sēņotājiem, kuri brauc ar auto.

Kā norāda Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis, jāatceras, ka arī uz mežu attiecas ceļu satiksmes noteikumi. Ja mežā kāda zīme rāda, ka tālāk braukt nedrīkst vai arī ir aizliegts apstāties, tad tas ir jāņem vērā. Pēc tam taisnošanās par to, kā īsti nokļūts tur, var radīt tikai liekas problēmas.

Braucot sēnēs ar auto, lielākā dilemma sākas uz meža ceļa. Autovadītāji zina, ka mežā no ceļa nobraukt nedrīkst un arī atstāt auto uz tā ir aizliegts. Savukārt, ja iebrauksiet tālāk, kur kāds jau ir bijis un izbraukājis sūnas, tāpat atnāks kāds policists un uzlīmēs kvīti. Līdz ar to daudziem īsti nav skaidrs, kā rīkoties, nonākot uz meža celiņiem.

Policijas pārstāvis atgādina, ka atstāt auto ārpus brauktuves ir aizliegts. Vienīgais izņēmums ir kādi apsaimniekošanas vai citi darbi. Tāpat jāņem vērā, ka mežā tiek izsludināts arī uguns nedrošais periods. Ir arī tādas īpašās vietas kā dabas aizsargājamās teritorijas, kas vizuāli var atgādināt parastu mežu, taču uz tām vēl darbojas vēl citi aizliegumi. Šādās vietās parasti ap kokiem ir redzama zaļi baltā zīmīte vai arī ozollapas simbols. Arī šajās vietās drīkst braukt tikai paredzētajās vietās un nedrīkst atstāt automašīnu ārpus brauktuvēm.

Katrs droši vien ir dzirdējis kādu stāstu par to, ka kāds no draugiem vai tuviniekiem, dodoties sēņot, pēc tam nav varējis atrast savu braucamo. Mežā cilvēki mēdz nomaldīties, tāpēc savās viedierīcēs vajadzētu piefiksēt, kur ir atstāts transportlīdzeklis. Telefonu un auto atslēgas vispār ir vēlams turēt tādā kabatā, kurai ir rāvējslēdzējs, un rūpīgi to aiztaisīt.

Iešana sēnēs nav nemaz tik vienkārša padarīšana – jāatceras daudzi likumi, noteikumi un kurā brīdī tie ir aktuāli. Tāpēc vienkāršākais variants ir sekot senajam latviešu teicienam “ejam sēnes”, nevis braukt. Bet, ja ir plānots braukt, varbūt jāpaņem līdzi kāds vienkāršāks velosipēds – var atstāt auto tur, kur to darīt ir droši, bet tālāk pa mežu braukt ar riteni.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā