Sarosījušies VEF apkārtnē strādājošie un vēlas veidot apkaimi – “Zebra” pēta, kas sagaidāms

2 komentāri
Sarosījušies VEF apkārtnē strādājošie un vēlas veidot apkaimi – “Zebra” pēta, kas sagaidāms

VEF rajonā strādājošie apvienojušies un vēlas šeit izveidot apkaimi. Raidījums “Zebra” devās noskaidrot, kas sagaida VEF apkaimi nākotnē.

Kā stāsta LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis, VEF apkaimi var definēt, kā Rīgas tehnoloģiju centrs.

“Tas bija [tehnoloģiju] centrs pirms 100 gadiem, un mēs nesen pamanījām, ka apmēram 500 metru rādiusā ap vienu punktu atrodas 20% līdz 20% Latvijas informatīvo tehnoloģiju kopprodukta,” stāsta Pūķis.

Kā atminas raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots, – būdams skolēns, viņš apmeklējis diskotēkas VEF Kultūras pilī un jau tad brīnījies, kāpēc VEF Kultūras pils atrodas vienā ielas pusē, bet viss pārējais kvartāls otrā. “Būtībā arī šobrīd visiem šiem uzņēmumiem sadraudzēties savā starpā lielākais izaicinājums ir, – tikt pāri ielai,” min Timrots.

Kā norāda “Grupa 93 Mad City” pārstāve Kristīne Casno, pastāv klusa cerība, ka VEF apkaime būs tā, kas dos impulsu arī Rīgas centram kļūt citādākam.

“Ir kaut kādas vēsmas par to, ka šeit varētu būt izcila vieta multimodālajiem transporta mezgliem. Vietai, kur šo transportu salikt kamolītī. Nav jau jautājums par to, ka mums būtu jācīnās par to, ka jābrauc tikai ar velosipēdu vai tramvaju. Nē,” min Casno.

Kā komentē Timrots, VEF rajons varētu būt “čempions” tajā ziņā, ka tam var viegli piekļūt. Tā piemēram, pa Brīvības ielu kursē autobuss, tramvajs, trolejbuss, tepat atrodas arī dzelzceļš.

“Būtībā šeit varētu strādāt cilvēki, kuri mierīgi varētu dzīvo Siguldā vai Cēsīs un atbraukt uz darbu ar vilcienu. Bet, ja visas šīs apkaimes iedzīvotāji grib draudzēties savā starpā un iet viens pie otra, tad sākas problēmas, jo Brīvības iela tomēr sadala – tai nav patīkami iet pāri,”  norāda Timrots.

Video – VEF apkaimes attīstība

2 komentāri