1 komentārs
Raidījums “Zebra” un frīstailists Orniņš testē trīs dažādu velosipēdu bremzēšanas ceļu

Raidījums “Zebra” veicis testu par velosipēdiem, kura rezultāti ir svarīgi un noderīgi gan gājējiem, gan pašiem velobraucējiem, kā arī autobraucējiem.

Latvijā velosipēdistu skaits ielās pēdējos gados ir būtiski audzis. Taču tā ir visai nesena parādība, līdz ar to par šiem satiksmes dalībniekiem zinām maz, un daži priekšstati ir maldīgi. Tāpat Latvijā ir vāji attīstīta velo infrastruktūra. Un tas viss, galu galā, noved pie tā, ka rodas lielāki vai mazāki negadījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījums “Zebra” veica unikālu eksperimentu – mērīja bremzēšanas garumu trim dažādiem velosipēdiem divos dažādos ātrumos. Pirmais ātrums – 15 km/h jeb ātrums, ar kādu lēnā garā varētu braukt ome. Otrais testa ātrums – 30 km/h, kas ir ātrums, ar kuru varētu ieskrienoties braukt uz darbu.

Testēti tika trīs velosipēdi – MTB ar hidrauliskajām bremzēm, saliekamais velosipēds un “trošu bremzēm”, un sieviešu velosipēds, kuru apstādināt var, minot pedāļus uz aizmuguri.

Eksperimentu veica Māris Orniņš, velo frīstailists, puisis, kurš var izdarīt jebko ar riteni gaisā, trasē un uz tramplīniem.

TOP komentāri

 • Aleksandrs Safronovs
  0 0 0

  Aleksandrs Safronovs

  jūs esat fofkas aprijušies? KUR IR REZULTĀTI??? tiešām grūti ielikt rakstā 6 skaitļus?

  ļoti gaidu redaktora atbildi uz šo komentāru!

  ar aizkaitinājumu un neizpratni,

  aleksandrs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl