Raidījums “Zebra” un frīstailists Orniņš testē trīs dažādu velosipēdu bremzēšanas ceļu

2 komentāri
Raidījums “Zebra” un frīstailists Orniņš testē trīs dažādu velosipēdu bremzēšanas ceļu

Raidījums “Zebra” veicis testu par velosipēdiem, kura rezultāti ir svarīgi un noderīgi gan gājējiem, gan pašiem velobraucējiem, kā arī autobraucējiem.

Latvijā velosipēdistu skaits ielās pēdējos gados ir būtiski audzis. Taču tā ir visai nesena parādība, līdz ar to par šiem satiksmes dalībniekiem zinām maz, un daži priekšstati ir maldīgi. Tāpat Latvijā ir vāji attīstīta velo infrastruktūra. Un tas viss, galu galā, noved pie tā, ka rodas lielāki vai mazāki negadījumi.

Raidījums “Zebra” veica unikālu eksperimentu – mērīja bremzēšanas garumu trim dažādiem velosipēdiem divos dažādos ātrumos. Pirmais ātrums – 15 km/h jeb ātrums, ar kādu lēnā garā varētu braukt ome. Otrais testa ātrums – 30 km/h, kas ir ātrums, ar kuru varētu ieskrienoties braukt uz darbu.

Testēti tika trīs velosipēdi – MTB ar hidrauliskajām bremzēm, saliekamais velosipēds un “trošu bremzēm”, un sieviešu velosipēds, kuru apstādināt var, minot pedāļus uz aizmuguri.

Eksperimentu veica Māris Orniņš, velo frīstailists, puisis, kurš var izdarīt jebko ar riteni gaisā, trasē un uz tramplīniem.

2 komentāri