Raidījums “Zebra” pēta bīstamo pāreju pie Rīgas 2. slimnīcas

0 Komentāru

Rīgā, Pārdaugavā – pie 2. slimnīcas Ģimnastikas un Vaiņodes ielas krustojumā -, uzstādīta pāreja, kas padraud ne tikai gājējus, bet arī autobraucējus. Pārejas atrašanās vieta radījusi neskaitāmus jautājumus TV3 raidījuma “Zebra” skatītāju vidū, kuri vērsušies pie raidījuma pēc palīdzības.

Ģimnastikas un Vaiņodes ielas krustojumā ir divas gājēju pārejas, bet viena uzstādīta jo īpaši neparocīgā, pat bīstamā, vietā. Tā atrodas uz mazākas nozīmes ceļa, un, ja pa to pāri grasās doties cilvēks, tad automašīnai nākas apstāties. Bet šī mašīna, apstājoties pie pārejas, atrodas uz galvenā ceļa, tādā veidā traucējot braukt automašīnām, kurām ir priekšroka.

Priekšrakstos minēts, ka gājēju pārejai jābūt apmēram tā, kā iet cilvēka ceļš, lai viņam nebūtu lieki jāmaina virziens. Bet tajā pašā laikā ir minēts, ka automašīnai ir jāatstāj vieta no gājēju pārejas līdz galvenajam ceļam vismaz pieci metri, lai autovadītājam būtu iespēja patverties, ja gadījumā tuvojas velosipēds, kuru vadītājs pirms galvenā ceļa šķērsošanas nav pamanījis.

Minētajā krustojumā raidījums ”Zebra” ir konstatējis apmēram divu metru kļūdu pārejas uzstādīšanā.

Krustojumā mašīnām, kurām ir jāšķērso galvenais ceļš, pārredzamība ir visai slikta. Uz ceļa nav novilkta ”STOP” līnija, vadītājs piebremzē pie krustojuma un pārbauda satiksmi. Jāpiebilst, ka konkrētajā vietā pārredzamību aizsedz krūmi, kas atrodas ceļa abās pusēs. Bet brīdī, kad vadītājs ir nolēmis šķērsot krustojumu un pa viņam pretī esošo gājēju pāreju dodas cilvēks, vadītājs ir spiests apstāties taisni krustojuma vidū.

Autovadītājiem šajā vietā ir jābūt īpaši uzmanīgiem – gan tiem, kas brauc pa mazākas nozīmes ceļu un, lai palaistu gājēju ir spiestas apstāties krustojuma vidū, gan tiem, kas traucas pa galveno ceļu un negaida, ka kāds cits vadītājs pēkšņi apstāsies viņiem priekšā.

0 Komentāru