Pie Sēnītes apļa uzstādīti dīvaini objekti: “Zebra” skaidro, kāpēc tur jābrauc īpaši uzmanīgi

1 komentārs

Kāds raidījuma skatītājs atsūtījis video materiālu un ir neizpratnē par līdz šim neredzētiem ceļu satiksmes objektiem pie Sēnītes apļa. “Zebras” komanda devās noskaidrot, ar ko turpmāk jārēķinās satiksmes dalībniekiem.

Izgriežoties uz Sēnītes apļa, līkuma iekšmalās uzstādīti vairāki aptuveni desmit centimetrus augsti balti objekti ar atstarotāju. Skatītāja iesūtītajā video šie satiksmes objekti ir skaidri saskatāmi, tomēr sižeta filmēšanas brīdī tie bija apsniguši un, visticamāk, daudziem šoferiem nemaz nav nojausmas, kas slēpjas zem sniega segas.

Kā pārliecinājās “Zebra”, šajā vietā jābrauc patiešām lēni, jo pretējā gadījumā spēkrats var “aizlidot”, līdzīgi kā tas notiek, piemēram, autosporta sacensības. Braucot pa atbilstošu trajektoriju autovadītājiem nav jātrāpa uz šāda “kluča”, taču tiem, kuri tur nonāks, šī vieta var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus.

Latvijas Valsts ceļi skaidro, ka šis objekts ir speciāli paredzēts smagajām automašīnām ar garu “asti”, lai, veicot manevru, aizmugurējie riteņi nogrieztu īsāku trajektoriju. Pie mums tas ir jaunums un tiek domāts par šādu objektu uzstādīšanu arī citās vietās. Šoferiem būtu ieteicams braukt prātīgi pa līnijām un uz apļa iziet perpendikulāri.