Pagrieziens pie Ķengaraga tirgus: “Zebra” skaidro, kā šeit pareizi veikt manevrus

0 Komentāru
Pagrieziens pie Ķengaraga tirgus: “Zebra” skaidro, kā šeit pareizi veikt manevrus
EKRĀNUZŅĒNUMS

Rīga, Maskavas iela, pie Ķengaraga tirgus. Te ir atļauti kreisie pagriezieni visos virzienos, kā arī apgriešanās manevri braukšanai pretējā virzienā. Satiksme ir ļoti blīva visu dienu. Šo pašu apgriešanās manevru cilvēki veic divos veidos – gan ar labajiem, gan kreisajiem sāniem, gan pa tuvāko, gan tālāko trajektoriju. Jautājums – kā to darīt pareizi?

Kā skaidro CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks eksaminācijas jautājumos Alberts Krūmiņš, tad, ja vadītājs uz Maskavas ielas vēlas apgriezties braukšanai pretējā virzienā, to var darīt gan pa iekšējo, gan ārējo trajektoriju. Izvēli nosaka tas, ka attiecīgajā brīdī ir drošāk un izdevīgāk.

Šādā situācijā nebūtu ieteicams mēģināt spītēties vai pierādīt savu taisnību un iet uz vienu no risinājumiem, jo juridiski korekti ir abi, norāda CSDD pārstāvis.

Pavērojot šo krustojumu klātienē, redzams, ka griešanās un izmainīšanās notiek atšķirīgi. Piemēram, ja pirmais vadītājs iebrauc ar savu domu, tad otram vadītājam kā labam dejotājam būtu tas jāņem vērā. CSDD pārstāvis vērš uzmanību, ka šajā krustojumā dominēs sociālās vajadzības vai prasmes, nevis juridiskās. Apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, uz galvenā ceļa autovadītājam ir ieteicams apskatīties, vai viņa manevru ir sapratuši citi.

Savukārt, iegriežoties Ķengaraga ielā, šis krustojums savas konfigurācijas dēļ ļauj mainīties gan ar labajiem, gan kreisajiem sāniem. Būtiskākais, kas jāņem vērā – iebraucot Ķengaraga ielā, atrasties pareizajā brauktuves pusē.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā

0 Komentāru