“Pa ceļam sākās brīnumi…” “Zebra” testē elektromobili un cenšas aizbraukt no Rīgas līdz Liepājai

Raidījums “Zebra” nolēma doties piedzīvojumā un ar elektromobili mērot ceļu no Rīgas līdz Liepājai. 

Atpakaļ uz rakstu

20 komentāri

 • Ivars

  Ivars

  Nu jā kādam ir problēmas ar elektroauto, tad sorry. Ja pats esi stulbs, tad citus par tādiem neuzskati. Katrā ziņā sevi es braucot uz un no Saldus neierobežoju. Braucu ar atļauto ātrumu un nedaudz vairāk ~95. Par komfortu mašīnā nežēlojot, darbojās klimatkontrole arī mūziku klausos un apgaismojuma ar pietiek, nebraucu kā daži ar dzinēja mašīnām kuri spēj tik migliniekus ieslēgt un neko vairāk. Tā kā piedod Viedais, bet paaudzies līdz normāla cilvēka saprāta līmenim. Kad "pēkšņi", kā mums valstī parasti notiek, tevi piespiedīs iegādāt elektroauto arī tapsi par tādu pašu stulbeni kā tagad citus sauc.
 • Kāds

  Kāds

  Tie 300km (NEDC) ir tīrākais mārketings. Golfam ir 35,8kWh aķis un, lai dabūtu šādu nobraukumu ir jātērē 11,9kWh uz 100, kas tālu atpaliek no realitātes. VW bukletā ir minēts vidējais patēriņš 12,7kWh uz 100, kas dod 280km nobraukumu (nav vairs tik smuki cipars kā 300km). Arī šis patēriņš ir patālu no realitātes.
  Praksē diezgan reāls patēriņš šim auto ir 15,5kWh, kas dod 230km nobraukumu. Uz Liepāju bez uzlādes netikt. Timrotam panelī rādīja vidējo patēriņu 18,5kWh. Mans pieņēmums, ka būs diezgan naski testējis cik tad ātri velk :D
  Pie tam, ja nepatīk elektro auto, tad tā arī pasaki, nevis tēlo muļķi mēģinot iespraust acīm redzami nederošu uzlādes galu tajā vāģī. Brīnums, kā viņš tiek galā ar parasto degvielas uzpildi. Tur tak arī tik daudz pistoles gali, kā lai īsto izvēlās? Kopumā diezgan neizdevusies klaunrāde.
 • Valdis Vītoliņš
 • Nav labs variants

  Nav labs variants

  Nav labs elektromobili krāpšana braucieni kilometru
 • Nav
 • Ivars

  Ivars

  Fēnu vari sievai uzdāvināt. Nu jā lasīt nemāk tad jaunās tehnoloģijas nav vainīgas. Tāpat drīz un pat ļoti, dažās Eiropas valstīs lai iebrauktu sāksi maksāt mežonīgo nodokli par auto ar iekšdedzes dzinēju un pēc tam paliksi arī uz robežas. Tā ka tomēr jāsāk domāt uz priekšu.
 • archis

  archis

  Nav jautājums vai pāriet uz elektromobīļiem, jautājums ir kad pāriet.
 • Edgars

  Edgars

  Smieklīgi noirkt fēnu pa milzu piķi un vēl cepties kā tikt līdz Liepājai. Braucienā iekļaujot ēšanas un instrukciju lasīšanu kā ko tam fēnam lādēt. :) Veiksmi visiem zaļi domājošiem. :)
  • XYZ

   XYZ

   Vajadzēja nopirkt Hyndai Kona, tad līdz Liepājai bez lādēšanas.
 • myself

  myself

  Timrots uz vecumu dumš paliek. Iemācīties saprast, kas ir NEDC un praktiskais range, iemācīties lādēšanas un ekonomiskas braukšanas pamatprincipus nespēj, nabadziņš. Šogad ar elektroauto (un ne jau Tesla) esmu izbraukājis Liepāju, Roju, Varakļānus, Gulbeni - bez problēmām. Jaunā lādēšanas infrastruktūra tam ir liels atbalsts.
 • Ivars

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!