20 komentāri

Raidījums “Zebra” nolēma doties piedzīvojumā un ar elektromobili mērot ceļu no Rīgas līdz Liepājai. 

“Kas tur briesmīgs… Rīga-Liepāja ir aptuveni 210 kilometri, uz automašīnas sāniem rakstīts, ka tā varot nobraukt līdz 300 kilometriem. Bet pa ceļam sākās brīnumi. No rīta mašīna uzlādē rādīja, ka var nobraukt 260 kilometrus, mēs nobraucām 108 kilometrus, un tā rāda, ka var nobraukt tikai 60 kilometrus. Tātad tā ēd divas reizes vairāk, nekā solīja,” stāsta raidījuma vadītājs Pauls Timrots.

Lai tiktu līdz Liepājai, raidījums nolemj veikt “uzpildi”.

“Ja jūs gribat piedzīvojumus, ņemiet elektromobili, būs jautri,” bilst Timrots un norāda, – lādējot elektromobili, jāpievērš uzmanība tam, vai uzlāde tiešām notiek.

Uzlādes stacijās Latvijā pieejami trīs veidu “štepseļi”, norāda CSDD Elektromobilitātes vadības un koordinācijas daļas priekšnieks Pauls Beinarovičs un akcentē, – svarīgi pievērst uzmanību, lai tiek lietots pareizais “štepselis”.

Elektromobiļa uzlādē ar pāris problēmām saskārās arī raidījums “Zebra”. Apmēram 40 minūšu laikā automašīna uzlādējās no 60 kilometriem uz 92 kilometriem. “Kā vispār iespējams pa Latviju pabraukt ar automašīnu, kuru nelādē,” vaicā Timrots.

Izrādās, lai uzlādētu automobili, bija jāizmanto cita kontaktligzda. Rezultātā Timrotam izdodas uzlādēt elektromobili, taču viņš nolemj vairs nedoties uz Liepāju, bet gan atgriezties atpakaļ Rīgā.

Lūk, galvenie secinājumi pēc brauciena!

 • Elektroautomobilis ātri uzņem ātrumu, ar to viegli apdzīt.
 • Reālais nobraukums ir mazāks nekā solītais.
 • Jāpiedomā pie ergonomikas. “Nav labi, ja nevar redzēt nekādu informāciju par  uzlādēšanas kabeļiem,” norāda Timrots.
 • Pēc raidījuma novērojumiem uzlādes stacijas ir attīstības sākumā. “Staciju tīkls ir paplašinājies, operatori ir atsaucīgi, un konsultācijas sekmīgas, tagad tik atliek praksē uzlabot sistēmu,” saka Timrots.

Video: kas jāņem vērā, lai uzlādētu elektromobili?

 

TOP komentāri

 • Intars Biģelis
 • Ivars

  Ivars

  Nezinu ko testēja. Man ir un katru dienu mēroju ceļu Saldus Rīga un otrādi. Viss atkarīgs no tā kā tu brauc. Līdz galam aizbraucot parasti rezervē paliek 98 km. Laba lieta ja ir. Ja nezini kuru štepseli spraust, palasi instrukciju un tad rīkojies.
 • Edgars
  +7 +5 -2

  Edgars

  Priekš kam attaisnot nepilnīgu tehnoloģiju? Tesla ja rāda 200 km nobraukumu tad arī brauc 200 km ar visiem dzesētājiem, vai sildītājiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl