Neapzināti nesamaksāts sods beidzas ar braukšanas aizliegumu – “Zebra” skaidro CSDD e-pakalpojuma “ēnas puses”

0 Komentāru
Neapzināti nesamaksāts sods beidzas ar braukšanas aizliegumu – “Zebra” skaidro CSDD e-pakalpojuma “ēnas puses”
Foto: Ekrānuzņēmums

Vai jums dzīvē ir gadījies, ka bijāt aizmirsis vai nemaz nenojautāt un tad uzzinājāt ko briesmīgu? Sajūta ir diezgan nepatīkama. Raidījuma “Zebra” komanda arī pavisam nesen nonāca situācijā, kad gadu (neapzināti) nesamaksāts sods pārvēršas braukšanas aizliegumā.

“Situācijā, kad piemērotais sods nav samaksāts vairāk nekā gadu, cilvēkam iestājas tiesību izmantošanas aizliegums. Tas nozīmē vēl vienu papildu sodu, ja policija aptur šo autovadītāju piedalāmies ceļu satiksmē. Otra lieta – atnākot uz CSDD, viņam šī apliecība tiktu aizturēta kā nederīga tajā brīdī, līdz soda samaksai,” skaidro CSDD pārstāvis Jānis Golubevs. Šādos gadījumos sods autovadītājiem ir tāds pats kā tiem, kuri brauc vispār bez “tiesībām”.

Bet – kā šāda situācija vispār varētu rasties godprātīgam autovadītājam? Kā norāda CSDD pārstāvis, viens no biežākajiem izskaidrojumiem ir tas, ka, reģistrējoties e-pakalpojumam, autovadītājs ir norādījis e-pastu, ko viņš vairs neizmanto. Tāpēc šoferi ir aicināti vienmēr ievadīt korektu kontaktinformāciju.

“Zebras” komanda gan vērš uzmanību uz vēl kādu neērtību – CSDD e-pakalpojuma lapā regulāri nākas mainīt paroli, turklāt tai jābūt vismaz ar deviņām zīmēm, lielajiem un mazajiem burtiem, kā arī skaitļiem un simboliem. To paredz Ministru kabineta noteikumi, lai gan pēc būtības šis pakalpojums nesatur tik sensitīvu informāciju.

Neskatoties uz visu, e-pakalpojums tomēr ir ērts veids, kā sekot līdzi sava transportlīdzekļa aktualitātēm un būtiski ekonomē laiku. Atgādinājumi par nenomaksātiem naudas sodiem, tehnisko apskati, medicīnisko pārbaudi, kad beidzas vadītāja apliecības derīguma termiņš – par visām šīm lietām CSDD e-pakalpojuma izmantotājiem tiek atgādināts vairākkārt, līdz ar to ir iespējams laikus sagatavoties un izdarīt to, kas jādara.

0 Komentāru