Motocikliem un mopēdiem ļaus braukt pa sabiedriskā transporta joslu. “Zebra” skaidro jaunos noteikumus

5 komentāri

Drīzumā gaidāmas izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos, kas skar gan visu transportlīdzekļu vadītājus kopumā, gan arī atsevišķi – motociklu, mopēdu un arī velosipēdu stūrētājus.

Latvijā gatavojas ieviest jaunu kārtību, proti, autovadītāja apliecību turpmāk varēs arī atstāt mājās. Tiesa gan, te ir svarīgs nosacījums – līdzi ir jābūt citam personas apliecinošam dokumentam. Turklāt šis jauninājums darbosies tikai Latvijas valsts teritorijā, bet, atrodoties ārzemēs, “tiesībām” līdzi jābūt tik un tā.

Tāpat ir nolemts, ka šobrīd netiks mainīta transporta reģistrācijas apliecības forma. Viens no argumentiem esot lielās izmaksas un finanšu ieguldījumi arī no valsts budžeta. “Šāds dokuments paliktu dārgāks cilvēkiem,” uzsver CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Šis jautājums no CSDD dienaskārtības jau ir izņemts, taču ir iekļautas citas lietas.

Braukšana pa sabiedriskā transporta joslu
Ir atbalstīts priekšlikums ļaut mopēdiem un motocikliem, kā arī norādītajās vietās – velosipēdiem, pārvietoties arī pa sabiedriskā transporta joslu. Paredzams, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā jau šogad – ne vēlāk kā 1. augustā.

Pagrieziens pa labi, degot luksofora sarkanajam signālam
CSDD pārstāvis atzīst, ka iesniegtais priekšlikums – ļaut veikt labo pagriezienu brīdī, kad luksoforā deg sarkanais signāls, – beigās pat ticis atsaukts. Vērtējot Eiropas praksi, šāda situācija saglabājusies vien nedaudzās valstīs. Savukārt Lietuvā, kur pie luksoforiem pat tikušas stiprinātas kartona, plastikāta plāksnītes ar attēlotu zaļu bultiņu, no nākamā gada 1. janvāra šāds manevrs tomēr tiks atcelts.