“Mašīna sanākusi tīri laba, pamanīt to noteikti varēs!” – “Zebra” iepazīst policijas jauno tēlu

0 Komentāru

Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju ir izveidojusi jaunu policijas trafarējuma vizuālo identitāti. Jaunā dizaina atklāšanas pasākumā viesojās arī raidījums “Zebra”.

“Dikti jau bijām pieraduši pie vecā policijas auto dizaina – pa gabalu to bija grūti pamanīt, vairāk varēja atpazīt pēc bākugunīm, kas izmainīja automašīnas siluetu,” saka raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Izrādās, jauno dizainu izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

“Strādājot ar studentiem, bija interesanti saprast, cik nozīmīgs ir šis uzdevums […]. Skaidra lieta, ka mēs vēlējāmies šo redzamību un mainīt ne tikai dizainu, bet arī šo policijas tēlu,” min Latvijas Mākslas akadēmijas docente Maija Rozenfelde.

Savukārt Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsver: “Ir svarīgi mainīt tēlu. Gandrīz 30 gadus esam bijuši ar vienu pelēku krāsu. No sākuma bija trafarējuma izpēte, – kāds tas ir ārvalstīs.”

Viena no pamata prasībām bijusi padarīt šo auto maksimāli redzami arī nakts laikā, jo policijas uzdevums ir nevis sodīt, bet novērst pārkāpumu, līdz ar to mašīnai ir jābūt redzamai.

Jauno trafarējumu operatīvajam transportam Valsts policija plāno ieviest pakāpeniski, – aptuveni trīs gadu laikā.

“Man šķiet, ka mašīna sanākusi tīri laba. Pamanīt to noteikti varēs. Otrs labums – nav daudz plēves iztērēts, lai to aplīmētu. Nav arī nekādu materiālu zudumu. Izskatās, ka esam taupīgi un gaumīgi tikuši galā ar šo uzdevumu. Turpmākos trīs gadus uz ceļa varēsim redzēt gan jaunās mašīnas, gan vecās mašīnas,” secina Timrots.

0 Komentāru