1 komentārs

Šogad aprit 40 gadu. kopš entuziasti no Latvijas pirmo reizi mēroja 11 000 kilometru garu autoekspedīciju “No okeāna līdz okeānam” uz Tālajiem Austrumiem ar restaurētiem “RAF” mikroautobusiem.

Jubilejas gadā piedzīvojumu meklētāji atkal devušies ceļā no Liepājas līdz tālajai Vladivostokai – viņu vidū ir arī pirmā brauciena dalībnieka Vladimira Vaicahovska dēls vārdā arī Vladimirs. Raidījumā “Zebra” Vladimirs atklāj, ka šogad viņa tēvam būtu apritējusi 100 gadu jubileja, tādēļ brauciens iezīmējas sevišķi vēsturiskā noskaņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pauls Timrots

Pauls Timrots
raidījuma “Zebra” vadītājs

Lūk, tas ir piedzīvojums – no Liepājas līdz Vladivostokai ar mikroautobusu “RAF”. 11 000 kilometru pa briesmīgiem ceļiem, bet labā kompānijā. “RAF” mikroautobusi Latvija bija ļoti populāri visā plašajā padomju savienībā. Un tieši pirms 40 gadiem auto izmēģinātājs Valdis Brants sarīkoja ekspedīciju “No okeāna līdz okeānam”. Tagad par godu šī pasākuma 40 gadu jubilejai seno spēkratu entuziastu grupa domā šo ceļojumu veikt vēlreiz.

Izbraukšanas dienā raidījums “Zebra” pie Rīgas motormuzeja satika ne vien šā gada ekspedīcijas dalībniekus, bet arī tos, kuri piedzīvojumā devās pirms 40 gadiem.

Vija Vāvere
Pirmās ekspedīcijas “No okeāna līdz okeānam” dalībniece

Mēs braucām no Rīgas uz Liepāju, tur no Baltijas jūras pasmēlām ūdeni blašķēs, kas bija jāaizved uz Vladivostoku. Valdim Brantam, mūsu grupas vadītājam, bija visādas iekārtas līdzi, piemēram, tādas, kas palīdzēja tikt ārā no dubļiem. Mēs braucām, un viņam briesmīgi gribējās izmēģināt, bet nebija dubļu, nu mēs vienreiz upē iebraucām.

11 000 kilometru garais brauciens pa Krieviju ar tik senām automašīnām aizvien uzskatāms par samērā riskantu, jo tehniski nekas nav mainījies, taču autoekspedīcijas dalībnieks Andris Daugaviņš ir pārliecināts, ka viss izdosies un smej: “Krievu mašīnām galvenais, lai līdzi ir “Auroras” zeķubikses biezā slānī, kuvaldiņa un uzgrieznis, un gan jau visu varēs salikt kopā.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl