Līnijas ir savilktas, bet daudzi tās ignorē: “Zebra” pēta situāciju Valdemāra un Šarlotes ielu krustojumā

0 Komentāru

Iedzīvotāji nav apmierināti ar Valdemāra un Šarlotes ielas krustojumu Rīgā, kur it kā veikti ceļu satiksmes drošības uzlabojumi, taču tāpat veidojoties bīstamas situācijas. Raidījums “Zebra” devās aplūkot šo vietu un saprast, kādi tam varētu būt iemesli un kā to risināt.

Šajā vietā ir notikušas izmaiņas. Agrāk te bija liels, plats, aptuvens krustojums līdzīgi kā Avotu, Asaru un Lienes ielas krustojumos, kur šoferi brauc visos virzienos un nekādu apzīmējumu tur nav.

Tagad vietā, kur satiekas Šarlotes un Valdemāra iela, ir savilktas līnijas. Pēc tām var saprast, ka no mazākas nozīmes ielas ir jāizgriežas perpendikulāri Valdemāra ielai, jāpārliecinās, vai kāds netuvojas, un tad var veikt pagriezienu. Tāda pati situācija ir, braucot pa Valdemāra ielu – pēc līnijām ir skaidrs, ka jāiebrauc krustojumā,  jāpagriežas perpendikulāri, tad to var šķērsot. Iepriekš šajā vietā šoferi brauca pāri kur pagadās, tāpēc jaunais risinājums ir vērtējams kā noderīgs, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību.

Tomēr ne visi šoferi ir sapratuši jauno kārtību, un, kā pārliecinājās “Zebra”, daudzi joprojām brauc taisni pāri uzvilktajām līnijām, un šo auto ātrums ir būtiski lielāks nekā tiem, kuri seko norādēm uz ceļa. Daudz drošāk ir braukt jaunajā variantā, jo šajā vietā pārvietojas arī gājēji, velobraucēji un var rasties potenciāli bīstamas situācijas.

Pavērojot satiksmi, ir redzams, ka šoferi dalās divās daļās – tie, kas šeit brauc regulāri un ir jau apguvuši jauno kārtību, un tādi, kas šajā vietā ir braukuši kaut kad, atceras, kā bija, un dodas pāri visām līnijām. Šajā situācijā risinājums būtu izvietot stabiņus, kas visu padarītu vēl organizētāku.

0 Komentāru