“Kopš 2015. gada šeit notikuši apmēram 83 negadījumi!” Mārupieši nav mierā ar bīstamu krustojumu

Pievienot komentāru

Mārupē, Kantora un Lielās ielas krustojumā, joprojām notiek ceļu satiksmes negadījumi, raidījumam “Zebra” sūdzas skatītāji.

“Ļoti daudzi nepamana “STOP” zīmi, un notiek negadījumi. Esam vērsušies dažādās instancēs – gan Mārupes pašvaldībā, gan rakstījuši “Latvijas Valsts ceļiem”, lai kaut ko risina,” stāsta Mārupes iedzīvotājs Jurģis Geveiks.

Lai noskaidrotu, cik daudz negadījumu attiecīgajā krustojumā reģistrēti pērnajā gadā, vietējie vērušies ar iesniegumu Valsts policijā. Liels bijis pārsteigums, saņemot atbildi – 2020. gadā reģistrēts viens negadījums.

“Realitātē kādi 20 noteikti ir saskaitāmi! Sanāk, ka mums pat nav, uz kā uzbūvēt iesniegumu, lai vērstos kādā no instancēm, jo negadījumu jau nav,” saka Geveiks.

Kā Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB) noskaidroja raidījums “Zebra”, informācija par negadījumiem, kuros tiek noformēts saskaņotais paziņojums, tiek uzkrāta LTAB. Proti, Valsts policijas statistikā netiek iekļauti negadījumi, kas beigušies ar saskaņoto paziņojumu.

Kā informē LTAB IT daļas vadītājs Agris Daukste, apdrošinātāju biroja mājaslapā ir atrodama karte, kurā atrodama informācija par ceļu satiksmes negadījumiem.

“Paskatījos, kas ar to krustojumu darās… Kopš 2015. gada tajā rajonā bijuši apmēram 83 negadījumi,” atklāj Daukste.

Plašāk par bīstamo krustojumu skatieties “Zebras” sižetā!