Ķivere ir pats svarīgākais motociklista ekipējums – “Zebra” skaidro, kā izvēlēties sev piemērotāko

1 komentārs
Ķivere ir pats svarīgākais motociklista ekipējums – “Zebra” skaidro, kā izvēlēties sev piemērotāko
PIXABAY

Ķivere ir pats svarīgākais motociklista ekipējums, bet kā izvēlēties sev piemērotāko? Raidījums “Zebra” dalās praktiskos padomos, kurus vērts ņemt vērā, iegādājoties sev ķiveri.

Motociklu ķiveres, tāpat kā motocikli ir ļoti dažādas un loģiski ir iegādāties to kopā ar šo spēkratu, lai tie atbilstu viens otra stilam. Tad, kad noskaidrots, kurš ķiveres “žanrs” atbilst jūsu motociklam, nākamais ir noskaidrot tās izmēru.

Ķivere ir ārkārtīgi svarīgs elements motobraucēju drošībā, tāpēc to nebūtu ieteicams iegādāties internetā. Katra ķivere ir atsevišķi jāpiemēra un jāpārliecinās, vai tā nespiež un ir ērta. Kā to pārbaudīt? Uzliekot ķiveri, var mēģināt pakratīt galvu – ja ķivere šūpojas kopā ar galvu un matiem, tad viss ir kārtībā, bet ja tā kratās pati par sevi, tad nekas labs tur nebūs.

Jāpievērš uzmanība arī ķiveres aizdarei – ir tāda veida aizdares, ko uzvilkt un novilkt var ļoti ātri, bet ir arī tādas, ar kurām ķiveres uzvilkšana varētu prasīt ilgāku laiku. Tādas gan parasti ir sportiskām ķiverēm.

Vēl viens faktors ir arī izvēle starp slēgto ķiveri vai tādu, kurai sejas daļa ir vaļā. Galvenie apsvērumi par labu otrajam variantam ir tādi, ka bieži jāapstājas, jārunājas ar cilvēkiem vai jābrauc pie caurlaidēm, kur ir nepieciešamība redzēt braucēja seju. Šāda veida ķiverēm gan papildus būs jāiegādājas arī brilles. Savukārt, ja jābrauc gari gabali dažādos apstākļos, ir ieteicams izvēlēties “pilno” ķiveri. Ir arī kompromisa variants – ķivere, kurai, piespiežot podziņu, žokļa daļa paceļas un ļauj ērti sarunāties.

Nav ieteicams pirkt ķiveri tikai ar tumšo vai spoguļstiklu. Tā var izrādīties īsta postaža, ja skaistā dienā ir iznācis aizbraukt kaut kur un aizkavēties šajā vietā līdz brīdim, kad jau sāk krēslot un satumst.

Dažām ķiverēm arī ir nadziņš, kas varbūt vizuāli neizskatās pārāk pievilcīgi, tomēr ļoti labi pilda praktisko funkciju, aizsargājot no saules stariem vai arī akmeņiem un smiltīm. Par šāda veida ķiverēm var domāt tie, kuriem ir tūrisma vai enduro tipa motocikls.

Rezumējot – svarīgi ir izvēlēties motocikla funkcijai atbilstošu ķiveri, pārliecināties par to, vai tā labi der un ir vēlams iegādāties jaunu ķiveri, lai tā kalpotu vēl ilgi.