Komentāri

Rīgas Motormuzejā atklāta jauna izstāde – “Autoskola”. Tajā apskatāmi autentiski eksponāti no pagājušā gadsimta, un ikviens var gūt iespaidu par to, kā šofera “tiesības” tika kārtotas agrāk.

“Mēs bijām pārsteigti, šokēti, cik tas viss izskatās savdabīgi, interesanti un  mūsdienām – eksotiski. Vienā mirklī tapa skaidrs, ka par to ir jātaisa izstāde,” stāsta Rīgas Motormuzeja direktors Aivars Aksenoks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, ka agrāk autovadītāji tika gatavoti ne tikai akadēmiskā, bet arī tehniskā ziņā – pat tiem, kas nebija šīs jomas profesionāļi, vajadzēja visai padziļināti apgūt spēkrata uzbūvi, kas ir pilnīgi atšķirīgi no mūsdienām. Muzeja pārstāvji smejas, ka tolaik pēc autoskolas beigšanas ar iegūtajām zināšanām jaunais šoferis varēja pasts saremontēt sava auto dzinēju.

Izstādē var ieraudzīt to, kā agrāk, vēl pirms datoru ēras, sarežģītas lietas varēja uzskatāmi izstāstīt vienkāršiem paņēmieniem. Ekspozīcija ir ne vien vizuāla, bet arī interaktīva – ikvienam ir iespējas pārbaudīt savas zināšanas, gan izmantojot vecās ierīces, gan arī izmantot tehnoloģijas, kā eksāmeni tiek kārtoti mūsdienās.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl