1 komentārs

Tuvojas lielākais satricinājums Latvijas pilsētu satiksmē – 1. septembris. Satiksme notiks citādāk nekā pēdējos trīs mēnešos – veidosies sastrēgumi, bērni atgriezīsies skolās… Raidījums “Zebra” šoreiz apkopojis ieteikumus, kā šoferīšiem izdzīvot un nesataisīt nepatikšanas ceļu satiksmē, sākoties skolas laikam.

Pirmā lieta, kas šoferiem būs jāievēro, atļautais braukšanas ātrums. No 1. septembra pie visām mācību iestādēm tas būs 30 km/h. Kādēļ nepieciešams šāds ātruma ierobežojums?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Zebra” atgādina, – braucot ar ātrumu 30 km/h, reakcijas laiks ir 8,3 metri un bremzēšanas ceļš ir trīs metri. Savukārt, braucot ar ātrumu 50 km/h, reakcijas laiks ir 13,8 metri, bet bremzēšanas laiks – jau 8 metri. Tāpēc mazāks ātrums tik tiešām palīdz.

Tāpat vēl kāds atgādinājums šoferīšiem – ja bērns iet pāri ielai, tas nenozīmē, ka viņš arī turpinās kustību taisnā virzienā. Viņam var atsieties kurpe, kaut kas izkrist no somas, un bērns var mesties atpakaļ, lai mantu paņemtu… Šoferītim ir jāņem vērā, ka bērni satiksmē var būt neprognozējami.

Vēl kāda būtiska lieta – sabiedriskais transports. Ja bērni kavē skolu – tie pirms vai pēc autobusa, tramvaja vai trolejbusa var izlēkt uz ceļa pavisam pēkšņi.  Turklāt bērni pa vasaru ir aizmirsuši, kā uzvesties uz ielas.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • Jānis
    0 0 0

    Jānis

    Es jau neko sliktu par to zebru nevaru teikt ja vienigi pats timrots nebutu man pavilcis garam uz 135 km/h pa jelgavas soseju ar savu bussinu un numurzimi zebra ko tad vins tur muld par to atrumu no sakuma pasam jaiemacas uz cela uzvesties

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl