10 komentāri

Autovadītājiem pavasarī un vasaras sezonā samērā bieži pastāv risks sastapties ar savvaļas dzīvnieku, kurš izskrējis uz autoceļa vai grasās to darīt, apdraudot ceļu satiksmes drošību.

Kā raidījumam “Zebra” skaidro pieredzējis mednieks Jānis Kļaviņš, Latvijā savvaļas dzīvnieki pārsvarā sastopami diennakts tumšajā laikā, taču ir gadījumi, kad arī dienas gaišajā laikā iespējama sadursme ar meža dzīvnieku.

Jānis Kļaviņš
pieredzējis mednieks

Latvijā visi savvaļas dzīvnieki pārsvarā sastopami diennakts tumšajā laikā. Tas ir laiks, kad mums jābūt daudz uzmanīgākiem. Šodien, kad dažas populācijas ir kļuvusi nedaudz vairāk, tad arī diennakts gaišajā laikā mēs redzams notriektus dzīvniekus. Tomēr vasarā bīstamākais laiks ir ap plkst. 20.00 un plkst. 21.00.

Savukārt Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis norāda, ka bīstamākais laiks uz ceļiem ir maijā beigās, jūnijā un jūlija sākumā, – tad gan pilsētās, gan uz ceļiem parādās aļņi, jo tas ir laiks, kad aļņu govīm dzimst teļi.

Jānis Baumanis
Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs

Iepriekšējā gada teļus viņas padzen, un tie gadu vecie dzīvnieki ir diezgan dumji, viņi vazājas un nāk pilsētās, tad ir jāuzmanās.

Jūlija beigās un augista sākumā stirnām notiek riests un viskatīvāk tās riesta izdarība,s kad buks dzenā kazu notiek dienas vidū ap 11. un 17, – laikā, akd autovadītājam liekas, ka nekas nevarētu draudēt, pēkšņi nesās šosejai pāri viens dzīvnieks un tudaļ seko otrs.

Toties jūlija beigās un augusta sākumā notiek stirnu riestu laiks, kad buki ierasti dienas vidū ap plkst. 11.00 un vakarpusē ap plkst. 17.00 dzenā kazas, līdz ar to bieži šķērso autoceļus.

Šoferīšiem jābūt uzmanīgiem arī ziemas sezonā, jo tad autoceļi tiek kaisīti ar sāli un meža dzīvnieki nereti iznāk uz ceļiem, lai meklētu sev nepieciešamo sāli.

Kā izvairīties no sadursmes ar meža dzīvnieku?

Lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījuma, autovadītāji bieži vien instinktīvi cenšas izvairīties no sadursmes un sāk griezt stūri pa labi vai kreisi, bet tā darīt nav droši. Raidījums “Zebra” skaidro, ka droša rīcība ir nemainīt braukšanas virzienu un bremzēt.

Ko darīt, ja notikusi sadursme ar meža dzīvnieku?

  • Pirmkārt, jāzvana Valsts policijai pa tālruņa numuru 110, lai pieteiktu negadījumu.
  • Otrkārt, jāsazinās ar Valsts meža dienestu, kurš tālāk sazināsies ar vietējo mednieku kolektīvu un atrisinās dzīvnieka novākšanu no ceļa.

Ko noteikti nedarīt, ja bijusi sadursme?

  • Nevajadzētu pašam doties klāt dzīvniekam, jo viņš var būt savainots un, iespējams, mēģinās uzbrukt.
  • Notikušo nedrīkst censties noslēpt. Ja autovadītājs par notikušo neziņos attiecīgajiem dienestiem, par to var draudēt sods.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl