1 komentārs

Dažās apgriešanās vietās galvaspilsētā autovadītājiem var gadīties “uzkāpt uz grābekļa”. Raidījums “Zebra” ir apkopojis padomus, kas palīdzēs apgriešanās manevru pretējā virzienā veikt droši.

Nelāgā situācijā Krustpils ielā nonācis kāds autovadītājs, kurš bija iebraucis “kabatiņā”, lai veiktu apgriešanos, taču tajā brīdī viņam blakus piebrauca cita spēkrata šoferis, un notika sadursme. Apdrošinātāji sākotnēji par vainīgu atzina autovadītāju, kas šajā vietā bija iebraucis pirmais, taču Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un arī Latvijas Transporta apdrošināšanas birojs vēlāk atzina, ka sadursmē tomēr vainīgs otrs autovadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai neiedzīvotos šādā negadījumā, autovadītājiem būtu jāatceras vairākas lietas: laikus informēt par savu manevru, bremzēt tikai bremzēšanas joslā (ja tāda ir), nestāvēt blakus priekšā esošajam automobilim, jo apgriešanās vietas platums ir domāts tāpēc, lai tur varētu izgriezties smagie auto, nevis apdzīšanas manevru veikšanai.

Nonākot ieskriešanās joslā, ir nepieciešams uzņemt atbilstošu ātrumu. Diemžēl ir vadītāji, kas uzsāk braukšanu pārāk lēni un atduras pret joslas malu, un viņiem neatliek nekas cits, kā gaidīt kādu brīvu “spraugu” garām braucošajā auto plūsmā, kas var būt riskanti, jo šie satiksmes dalībnieki ir jau uzņēmuši pienācīgu ātrumu. Šā iemesla dēļ, ja gadās ieraudzīt kādu lēnāku braucēju, kurš gaida, kad varēs izbraukt no ieskriešanās joslas, labais tonis ir pārkārtoties un dot viņam ceļu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl