8 komentāri

Ceļu satiksmes negadījumi un pārkāpumi var būt dažādi – dažkārt autovadītājiem nekas cits neatliek, kā pārkāpt noteikumus, lai spētu veikt nepieciešamo manevru. Taču, saņemot ceļu policistu sodu, ir viens knifiņš, kas var palīdzēt vēlāk to apstrīdēt.

Ar līdzīgu pieredzi saskārusies kāda raidījuma “Zebra” skatītāja Dace, kura, nogriežoties no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu pie Zemitānu tilta, saņēma 40 eiro sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Dace
autovadītāja

Lai nogrieztos no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu, policija uzskata, ka jānogriežas no otrās joslas, bet tur ir gājēju pāreja, uz kuras joslas nedrīkst mainīt, un, ja pa pirmo joslu brauc sabiedriskais transports, tad no otras nogriezties ir praktiski nereāli. Policija mani sodīja ar 40 eiro lielu sodu, un es gribētu saprast, kā man pareizi un droši izbraukt šo krustojumu, lai nākamajā reizē 40 eiro nemaksātu. Es apstrīdēju sodu, man viņu paturēja spēkā. Pie tam vēl pateica – tā kā es neesmu apstrīdējusi uz vietas, tad tas ir vēl mazāk ticams, kā var man ir taisnība. Tas, ka neapstrīdēju sodu uz vietas, bez maz vai ir vainu pastiprinoši apstāklis.

Raidījuma “Zebra” vadītājs Timrots skaidro, ka šī ir vienīgā iebrauktuve šajā kvartālā. Ja kādam ir bail veikt pagriezienu no Aleksandra Čaka ielas, nekas cits neatliks, kā vien izdomāt. Tāpat Timrots ir neizpratnē, kādēļ ceļu policija nav piemērojusi sodus tiem autovadītājiem, kuri atstājuši savus auto turpat krustojumā.

Autovadītājiem, kuriem kādreiz var nākties saskarties ar līdzīgām situācijām, raidījums “Zebra” sniedz padomu.

Pauls Timrots

Pauls Timrots
raidījuma “Zebra” vadītājs

Ja jums jāparaksta policijas protokols, un nav laika vai pieredzes aizpildīt paskaidrojuma aili, ierakstiet tajā – “paskaidrojumus sniegšu vēlāk”. Tas jums ļaus apdomāties, pakonsultēties ar juristu un sniegt paskaidrojumus sev pieņemamos apstākļos.

Video!

TOP komentāri

 • KillerMiller
  +1 +1 0

  KillerMiller

  Vēl labāk vienmēr parakstot protokolu ierakstīt vārdu Nepiekrītu.
  "Nepiekrītu, paraksts"

  To, ka neesi izteicis savu nepiekrišanu uzreiz tiešām policija un tiesas uzskata par bezmaz vainas atzīšanu.
 • Ģirts Kārkliņš
  +1 +1 0

  Ģirts Kārkliņš

  Žēl ka kārtējo reiz CP puišeļi nezin pareizos noteikumus. Ir vēl ļoti daudz visādu gadījumu.
 • Oto

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl