Kā apstrīdēt ceļu policistu uzlikto sodu? Timrots atklāj vienu knifiņu, kas var palīdzēt!

8 komentāri
Kā apstrīdēt ceļu policistu uzlikto sodu? Timrots atklāj vienu knifiņu, kas var palīdzēt!
Ekrānšāviņš

Ceļu satiksmes negadījumi un pārkāpumi var būt dažādi – dažkārt autovadītājiem nekas cits neatliek, kā pārkāpt noteikumus, lai spētu veikt nepieciešamo manevru. Taču, saņemot ceļu policistu sodu, ir viens knifiņš, kas var palīdzēt vēlāk to apstrīdēt.

Ar līdzīgu pieredzi saskārusies kāda raidījuma “Zebra” skatītāja Dace, kura, nogriežoties no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu pie Zemitānu tilta, saņēma 40 eiro sodu.

Dace
autovadītāja

Lai nogrieztos no Aleksandra Čaka ielas uz Sapieru ielu, policija uzskata, ka jānogriežas no otrās joslas, bet tur ir gājēju pāreja, uz kuras joslas nedrīkst mainīt, un, ja pa pirmo joslu brauc sabiedriskais transports, tad no otras nogriezties ir praktiski nereāli. Policija mani sodīja ar 40 eiro lielu sodu, un es gribētu saprast, kā man pareizi un droši izbraukt šo krustojumu, lai nākamajā reizē 40 eiro nemaksātu. Es apstrīdēju sodu, man viņu paturēja spēkā. Pie tam vēl pateica – tā kā es neesmu apstrīdējusi uz vietas, tad tas ir vēl mazāk ticams, kā var man ir taisnība. Tas, ka neapstrīdēju sodu uz vietas, bez maz vai ir vainu pastiprinoši apstāklis.

Raidījuma “Zebra” vadītājs Timrots skaidro, ka šī ir vienīgā iebrauktuve šajā kvartālā. Ja kādam ir bail veikt pagriezienu no Aleksandra Čaka ielas, nekas cits neatliks, kā vien izdomāt. Tāpat Timrots ir neizpratnē, kādēļ ceļu policija nav piemērojusi sodus tiem autovadītājiem, kuri atstājuši savus auto turpat krustojumā.

Autovadītājiem, kuriem kādreiz var nākties saskarties ar līdzīgām situācijām, raidījums “Zebra” sniedz padomu.

Pauls Timrots

Pauls Timrots
raidījuma “Zebra” vadītājs

Ja jums jāparaksta policijas protokols, un nav laika vai pieredzes aizpildīt paskaidrojuma aili, ierakstiet tajā – “paskaidrojumus sniegšu vēlāk”. Tas jums ļaus apdomāties, pakonsultēties ar juristu un sniegt paskaidrojumus sev pieņemamos apstākļos.

Video!

8 komentāri