Jezga ar apdzīvoto vietu zīmēm; “Zebra” skaidro, kad jābrauc ar 50 km/h

5 komentāri

Uz autoceļiem Latvijā arvien vairāk tiek izvietotas jaunās ceļazīmes, kas nosaka apdzīvoto vietu sākumu un to beigas, paralēli arī norādot, kāds ir atļautais maksimālais braukšanas ātrums.

Tomēr ne visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir skaidrs, cik tad ātri drīkst braukt izvietotās zīmes darbības zonā.

Šobrīd apdzīvotas vietas, kur atļauts braukt ne ātrāk par 50 kilometriem stundā, apzīmē ar māju siluetu uz balta fona, kā arī ar apdzīvotās vietas nosaukumu uz balta fona.

Savukārt apdzīvoto vietu nosaukumi – ar baltiem burtiem uz zila fona – nebūt nenozīmē, ka šeit atļauts braukt ar ātrumu līdz 90 kilometriem stundā.

”Autovadītājiem lielākais klupšanas akmens ir tas, ka apdzīvota vieta beidzas tikai tad, kad šī zīme – pilsētas grafiskais siluets – ir pārsvītrota ar sarkanu līniju. Šī apdzīvotā vieta var ietvert vairākas pilsētas un apdzīvotus ciemus,” skaidro CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis.

Pat ja apdzīvotās vietas darbības zonā redzam zilo zīmi ar pārsvītrotu uzrakstu, tas nebūt nenozīmē, ka izbraucam no 50 km/h limita nogriežņa.

Agrāk baltie nosaukumi uz zilā fona liecināja, ka atrodamies kādā apdzīvotā vietā, taču varam turpināt braukt ar ātrumu virs 50 km/h. Tagad zilās zīmes būtībā ir vajadzīgas, lai varētu orientēties, proti, zinātu, kur tad īsti atrodamies. Zilās zīmes nu var atrasties jau apdzīvotas vietas darbības zonā, kur ir jābrauc kā pilsētā.