Jauni fotoradari un citas aktualitātes! “Zebra” izzina jaunumus satiksmes nozarē

1 komentārs

Lai noskaidrotu jaunākās ceļu satiksmes aktualitātes, raidījums “Zebra” apmeklēja Satiksmes ministrijas rīkotu sapulci, kur tika spriests par vairākiem nozīmīgiem jautājumiem. Piemēram, par vidējā ātruma fotoradaru. 

Vidējā ātruma fotoradars testa režīmā sācis darboties uz Tīnūžu-Kokneses šosejas kopš 1. marta, bet no 1. aprīļa ātrumpārkāpēji sāks arī saņemt soda protokolus, sapulcē informēja CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Vienlaikus Lukstiņš informēja, ka pērn stacionāro fotoradaru vietās ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 18%. Tāpat 2018. gadā fotoradaru vietās smago ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 27%, ievainoto skaits samazinājies par 36%, bet gājuši bojā par 79% mazāk cilvēku.

Raidījums “Zebra” sapulcē satika arī jauno satiksmes ministru un iekšlietu ministru.

“Man ir svarīgi uzzināt, kāda šobrīd ir situācija uz ceļiem un ko mēs varam izdarīt, lai tā būtu labāka. Esmu priecīgs par programmām un kampaņām, kuras ielikām 2019. gadam. Mēs ejam uz moderno tehnoloģiju piemērošanu, es domāju, ka uz ceļiem aizvien vairāk kameras būs tās, kas fiksēs mūsu pārkāpumus, analizēs mūsu darbības un sodīs,” – tā raidījumam norādīja jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Savukārt jaunais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) norādīja: “Vēlētos uzlabot ceļu satiksmes dalībnieku kultūru, samazināt bojāgājušo skaitu un uzlabot kopējo situāciju uz Latvijas ceļiem.”

1 komentārs