Jaunas izmaiņas likumā un lieli naudassodi: “Zebras” atgādinājumi Jāņu svinētājiem

19 komentāri

Tuvojas Jāņi. Pandēmijas laikā, visticamāk, daudzi ir nocietušies un vēlēsies tos kārtīgi svinēt plašā draugu lokā. Tomēr jāatceras, ka Covid-19 vēl nav beidzies, lai gan daudzi ir sapotēti un domā par piesardzību. “Zebra” atgādina lietas, kas saistās ar ceļu satiksmes drošību un šajā laikā ir jo īpaši aktuālas.

Ir notikušas izmaiņas likumos. Tagad par braukšanu reibumā vairs nav jāsēž cietumā, kas varētu likt domāt, ka “nu tik varēs svinēt”. Tomēr tā vis gluži nav. Paralēli likumam, ka dzērājšoferiem nav jāpavada laiks aiz restēm, ir izdots likums, ka visi sodi, kurus policija piefiksē, summējas.

Piemērs ieskatam: braucot reibumā, pārkāpjot ātrumu un ja vēl automašīnai nedeg tuvā gaisma, pēc jaunās kārtības būs jāsamaksā sods gan par dzeršanu, gan ātruma pārsniegšanu, gan arī gaismām. Te nu var rasties situācija, ka daudzi labprātāk pasēdētu aiz restēm nekā maksātu sodus.

Dzeršana un braukšana sanāk patiešām dārgi, un šim tematam ir veltīta arī jaunā vasaras saulgriežu kampaņa autovadītājiem. Proti, Jāņu kokteilis var būt ļoti dārgs prieks.

19 komentāri