Ja labi grib, tad viss ir iespējams! “Zebra” vērtē pirmo veloielu Latvijā

3 komentāri
Ja labi grib, tad viss ir iespējams! “Zebra” vērtē pirmo veloielu Latvijā
IEVA LEINIŠA, LETA

Siguldā atklāta Latvijā pirmā veloiela, kas izpelnījusies gan uzslavas, gan arī kritiskākus vārdus. “Zebra” devās uz šo pilsētu, lai to visu skatītu klātienē.

Kā sarunā ar “Zebru” norāda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), noteikti paies kāds laiks, kamēr cilvēki apradīs ar jaunajiem ielas marķējumiem un darbībām, bet šai veloielai ir potenciāls kļūt par labu paraugu arī citām pašvaldībām, kuras nākotnē vēlētos ieviest ko līdzīgu.

Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (NA) norāda, ka viss, kas šeit tapis, ņemts no dažādām vietām un atsevišķām lietām, kā, piemēram, krāsojumam ir vajadzīgs kāds normatīvs, kas nosaka to, kādai jābūt veloielai.

Tā kā šī ir pirmā veloiela Latvijā, tad, visticamāk, ar noteikumiem un krāsojumiem tur kaut kas nav līdz galam kārtībā, taču pats svarīgākais tomēr būtu tas, lai tie ir saprotami satiksmes dalībniekiem. Šā brīža sajūtas ir tādas, ka veloielas marķējumi ir kaut cik saprotami arī tiem, kuri šeit brauks pirmo reizi.

Lielākais brīnums ir tas, ka kāds no pašvaldības ir uzdrošinājies izdarīt ko tādu, kas nav atrunāts likumā, domājot par to, lai būtu labāk iedzīvotājiem.

Satiksmes ministrs norāda, ka turpmākajos piecos gados pilsētu veloinfrastruktūrai tiek plānots atvēlēt 23 miljonus eiro un, ņemot vērā, Siguldas piemēru, pašvaldībām būšot iespējas izvērsties. Linkaits gan piebilst, ka šis nav naudas, bet gan gribas jautājums – viss ir iespējams tad, ja ir vēlme ko uzlabot savā pilsētā.

Vairāk par tematu –  raidījuma “Zebra” sižetā