Komentāri

Aizvadītā gadsimta 70. gadi vairumam asociējas ar retro uzplaukumu. Pat pie komunistu valdīšanas Latvijas padomju sociālistiskajā republikā retro bija pieļaujams. Visas retro modes augstākais sasniegums bija retro auto kustība.

Retro kustību Latvijā aizsāka antīko automobiļu klubs, kurš 1972. gadā tika izveidots automoto amatieru biedrības paspārnē. Šogad Latvijas Antīko automobiļu klubam aprit 45 gadu jubileja, – tā tiks svinēta sestdien, 19. augustā, ar ievērojamu auto parādi pašā Rīgas centrā. Raidījums “Zebra” tikās ar kluba biedriem, lai noskaidrotu, kā tas viss aizsākās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Edvīns Kulbergs
Latvijas Antīko automobiļu klubs

Toreiz tas iemesls bija ļoti nabadzīgs autoparks un ļoti lielas rindas. Jauni cilvēki vispār nevarēja sakrāt tādu summu. Tā bija ļoti ievērojama summa. Jauniem cilvēkiem nebija tāda darba pieredze un iekrātā kapitāla. Un tad sāka skatīties, kas ir no vecām mašīnām, kas ir bijušas kara laikā.

Gunārs Dortāns
“Rīgas motormuzejs” galvenais restaurētājs

Mūsu iniciators bija Viktors Kulbergs. Viņam piemita tāds dullums un dzirkstelīte, kas paķēra līdzi. Pats sākums bija Viktors ar saviem angļu valodas kursu biedriem.

Agris Šmits
Latvijas Antīko automobiļu kluba valdes priekšsēdētājs

Nebija tā, ka viņi visi uzradās vienā dienā, – 1972. gadā. Bija arī pirms tam kaut kas, un cilvēkiem bija interese. Nav tā, ka tā ļaužu kopa sanāca kopā nejauši. Mūsu kluba pirmais prezidents nu jau ir, kā saka, “citās garāžās”. Priecē, ka liela daļa aizvien ir aktīvi kluba biedri.

Kā stāsta Latvijas Antīko automobiļu kluba biedri, Padomju Savienībā klubā arī esot bijuši “iesūtīti” cilvēki no pastāvošās varas, kas atskaitījušies par kluba gaitām, tādēļ esot bijis jābūt uzmanīgiem, balansējot uz robežas, – “atļauts-neatļauts”.

Vienlaikus Latvijas Antīko automobiļu klubs tiek uzskatīts par iemesli, kādēļ tika uzcelts Rīgas Motormuzejs, kurā aizvien ir iespējams iepazīt dažādus seno laiku automobiļu eksemplārus.

Skaties video, kā Latvijā radās Antīko automobiļu klubs un spēja pastāvēt padomju laika režīmā!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl