Galvenais ceļš maina virzienu – vai pagrieziens ir jārāda? “Zebra” kliedē mūžseno strīdu

4 komentāri
Galvenais ceļš maina virzienu – vai pagrieziens ir jārāda? “Zebra” kliedē mūžseno strīdu
Foto: ekrānšāviņš no video / "Zebra"

Savulaik kāds amerikāņu šoferītis “Zebras” vadītājam Paulam Timrotam esot jautājis par “dīvainajām” zīmēm, kurās attēlots, ka galvenais ceļš maina virzienu. Domājams, ka ne tikai aizokeāna autovadītājs, bet arī dažs labs pašmāju šoferītis pat īsit nesaprot, kā jā rīkojas šādos krustojumos.

Latvijā, protams, šādas zīmes bija, ir un laikam arī būs. Taču dažs labs autovadītājs apmulst un uzreiz nesaprot, kā izbraukt šādu krustojumu.

Māris Lūsis
CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs

Pirmām kārtām, ja galvenais ceļš maina virzienu, tas nosaka autovadītājam prioritāti, kur galvenais  ceļš turpina savu virzienu.

Otrkārt, ja galvenais ceļš maina virzienu – vai nu pa labi, vai nu pa kreisi, mēs informējam citus autovadītājus, ieslēdzot virziena rādītājus. Gadījumos, kad mēs turpinām kustību taisni, braucam nost no galvenā ceļa – šinī gadījumā mums virziena rādītājs nav jāieslēdz, jo mēs savu kustību turpinām taisni.

Sarežģītāka situācija kļūst brīdī, kad jūs vēlaties apgriezties braukšanai pretējā virzienā, atrodoties uz galvenā ceļa, kurš maina virzienu.

Māris Lūsis
CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs

Šeit ļoti svarīgi būtu pirms apgriešanās manevra saprast, vai autovadītāji, kas tuvojas no kreisās puses, ir sapratuši jūsu nodomus un saprot, ka jūs gribat veikt šo apgriešanās manevru. Gadījumā, ja arī rodas nesaprašanās, es ieteiktu viņu labāk palaist un turpināt kustību aiz šī te autovadītāja, kas izbrauc no mazākas nozīmes ceļa.