Galvenais ceļš maina virzienu – vai pagrieziens ir jārāda? Skaidro ”Zebra”

2 komentāri
Galvenais ceļš maina virzienu – vai pagrieziens ir jārāda? Skaidro ”Zebra”
ZEBRA

Savulaik kāds amerikāņu šoferītis ”Zebras” vadītājam Paulam Timrotam esot jautājis par ”dīvainajām” zīmēm, kurās attēlots, ka galvenais ceļš maina virzienu. Domājams, ka ne tikai aizokeāna autovadītājs, bet arī dažs labs pašmāju šoferītis pat īsti nesaprot, kā jārīkojas šādos krustojumos.

Kā skaidro CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis, pirmkārt, ja galvenais ceļš maina virzienu, tas nosaka autovadītājam prioritāti, kur galvenais ceļš turpina savu virzienu.

“Otrkārt, ja galvenais ceļš maina virzienu – vai nu pa labi, vai nu pa kreisi, mēs informējam citus autovadītājus, ieslēdzot virziena rādītājus. Gadījumos, kad mēs turpinām kustību taisni, braucam nost no galvenā ceļa – šajā gadījumā mums virziena rādītājs nav jāieslēdz, jo savu kustību turpinām taisni,” saka Lūsis.

Sarežģītāka situācija kļūst brīdī, kad jūs vēlaties apgriezties braukšanai pretējā virzienā, atrodoties uz galvenā ceļa, kurš maina virzienu.

“Šeit ļoti svarīgi būtu pirms apgriešanās manevra saprast, vai autovadītāji, kas tuvojas no kreisās puses, ir sapratuši jūsu nodomus un saprot, ka jūs gribat veikt šo apgriešanās manevru. Ja arī rodas nesaprašanās, es ieteiktu viņu labāk palaist un turpināt kustību aiz šī te autovadītāja, kas izbrauc no mazākas nozīmes ceļa,” skaidro Lūsis.