Gaidāmas izmaiņas autovadītāju eksāmenā! “Zebra” vaicā: vai tas ir solis virzienā uz cilvēcīgāku satiksmi?

8 komentāri

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) autovadīšanas eksāmenā ieviesta jauna vērtēšanas pieeja – jauno autovadītāju braukšanas prasmē tiks vērtētas kompetences.

Kā raidījumam “Zebra” skaidro CSDD pārstāvis Jānis Teteris, direkcija jaunu vērtēšanas sistēmu vēlējusies ieviest jau krietnu laiku.

Jānis Teteris
CSDD pārstāvis

Mēs uz šo vērtēšanas sistēmu esam gājuši vairākus gadus un aizvien esam ceļā uz to. Būtība ir šāda – ir jāvirzās prom no kļūdu vērtēšanas uz kompetenču vērtēšanu. Senāk cilvēks kārtoja eksāmenu, un tika ķeksētas kļūdas. Ja tika sasniegts konkrēts skaits kļūdu, tad eksāmens netika nolikts. Tagad ir tā, ka tiek vērtēta kompetence, jo kļūdāmies mēs visi. Arī satiksmē pieredzējušie autovadītāji kļūdās. Tajā pašā laikā svarīgs kritērijs, pēc kā būtu jāvērtē šis vadīšanas eksāmens, ir vadītāja izpratne par satiksmi. Tiek vērtēts tas, cik topošais autovadītājs ir gatavs ceļu satiksmei.

Kā noskaidroja raidījums “Zebra”, jauno autovadītāju prasmju novērtēšanai netiks liktas atzīmes, kā arī punkti netiks likti. Kompetences ir sadalītas četros blokos: transportlīdzekļu kontrolēšana, ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, ceļu satiksmes drošība un sociālās prasmes, kurās tiek skatīta autovadītāja tolerance pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, prasme novērtēt satiksmi un paredzēt bīstamas situācijas.

8 komentāri