Gaidāmas izmaiņas autovadītāju eksāmenā! “Zebra” vaicā: vai tas ir solis virzienā uz cilvēcīgāku satiksmi?

8 komentāri

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) autovadīšanas eksāmenā ieviesta jauna vērtēšanas pieeja – jauno autovadītāju braukšanas prasmē tiks vērtētas kompetences.

Kā raidījumam “Zebra” skaidro CSDD pārstāvis Jānis Teteris, direkcija jaunu vērtēšanas sistēmu vēlējusies ieviest jau krietnu laiku.

Jānis Teteris
CSDD pārstāvis

Mēs uz šo vērtēšanas sistēmu esam gājuši vairākus gadus un aizvien esam ceļā uz to. Būtība ir šāda – ir jāvirzās prom no kļūdu vērtēšanas uz kompetenču vērtēšanu. Senāk cilvēks kārtoja eksāmenu, un tika ķeksētas kļūdas. Ja tika sasniegts konkrēts skaits kļūdu, tad eksāmens netika nolikts. Tagad ir tā, ka tiek vērtēta kompetence, jo kļūdāmies mēs visi. Arī satiksmē pieredzējušie autovadītāji kļūdās. Tajā pašā laikā svarīgs kritērijs, pēc kā būtu jāvērtē šis vadīšanas eksāmens, ir vadītāja izpratne par satiksmi. Tiek vērtēts tas, cik topošais autovadītājs ir gatavs ceļu satiksmei.

Kā noskaidroja raidījums “Zebra”, jauno autovadītāju prasmju novērtēšanai netiks liktas atzīmes, kā arī punkti netiks likti. Kompetences ir sadalītas četros blokos: transportlīdzekļu kontrolēšana, ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, ceļu satiksmes drošība un sociālās prasmes, kurās tiek skatīta autovadītāja tolerance pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, prasme novērtēt satiksmi un paredzēt bīstamas situācijas.

TOP komentāri

 • Agresīvais braucējs
  +8 +5 -3

  Agresīvais braucējs

  Nē jaunā sistēma ir krietns uzlabojums manā skatījumā. Tik ir viens, bet..... Jaunie - "zaļie" parasti nespēs ne prognozēt citu vadītāju rīcības, ne arī noreaģēt mehāniski ātri, ne arī perfekti iekļauties satiksmes plūsmā. Tas viss nāk tikai ar pieredzi, kad esi kādu laiku pabraucis viens bez instruktoriem blakus. Un plus mīnus tas skils ir kaut cik uztrenēts tikai pēc kādiem 10 000 km (tas tā pēc statistikas, ko es esmu novērojis).
 • Cilveks
  +5 +4 -1

  Cilveks

  Beidzot kas sakarigs? Savadak noplesh naudu cik tik var,un tad tu speej dabut.tiesibas
 • Ronalds Burnickis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl