16 komentāri

Daudzās pašvaldībās ļoti izplatīta kļuvusi ceļazīme, kas apzīmē dzīvojamo zonu. Ideja apsveicama – samazināt ātrumu šajā teritorijā, tomēr kaut kā iegājies, ka ne visi šoferi to piefiksē un tā rezultātā rodas satiksmes negadījumi.

Šī ceļazīme nozīmē, ka šoferiem attiecīgajā teritorijā jādod priekšroka gājējiem, velosipēdistiem, kuri droši var pārvietoties arī pa ceļa vidu, savukārt auto drīkst braukt ar ātrumu, kas ir ne lielāks par 20 km/h.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīs zīmes uzstādītāju vēlme acīmredzot ir bijusi samazināt auto plūsmas ātrumu pie savām mājām, kas ir ļoti saprotama vēlme, taču nez kāpēc parastas zīmes ar ātruma ierobežojumu vietā tiek izvēlēta šī – ar bumbu spēlējošiem bērniem uz tumši zila fona.

Problēma šādās vietās ir tā, ka tie, kuri brauc ar auto, domā, ka šajā vietā ir iela, savukārt tie, kas liek zīmes, iecerējuši dzīvojamo zonu. Un šādu apjukumu var izmantot arī Ceļu policija, kas neuzmanīgākus autovadītājus noķer “uz muļķi”.

“Ir jāprojektē un jābūvē tāda infrastruktūra, kas jau pasaka priekšā, kam šī teritorija ir domāta un kam te ir priekšroka. Ir nepieciešami fiziski ātruma ierobežojumi, piemēram, ātrumvaļņi vai brauktuves sašaurināšana līdz vienai joslai,” skaidro CSDD drošības audita daļas priekšnieks Ziedonis Lazda

TOP komentāri

 • Iveta Štrauhmane

  Iveta Štrauhmane

  Bet kapēc šoferi,kuriem ir jāpazīst ceļa zīmes,nezin tās nozīmi?
 • Ieva
  +6 +6 0

  Ieva

  Šoferi zina šo zīmi, bet, kā jau raidījumā minēja, tā ir neloģiski, bieži vien, uzlikta :(
 • Sandis Ramsa
  +5 +5 0

  Sandis Ramsa

  Jauc galvas un vel vispar lielaka dala nezin cik atri atlauts braukt pie tadas zimes...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl