“Cilvēkiem vajag emocijas!” – tuvojoties EČ rallijā, autosportisti atceras, kuros posmos gadījušies vislielākie piedzīvojumi

Pievienot komentāru
“Cilvēkiem vajag emocijas!” – tuvojoties EČ rallijā, autosportisti atceras, kuros posmos gadījušies vislielākie piedzīvojumi

Pavisam drīz, maija pēdējā nedēļas nogalē, Eiropas čempionāts (EČ) rallijā būs ieradies Latvijā. Raidījums “Zebra” aprunājās ar pieredzējušiem pašmāju autosportistiem, lai apkopotu posmus un vietas, kuras skatītājiem noteikti būtu vērts apmeklēt.

Rallija ortodoksālajiem skatītājiem pavasaris gan asociējas ar “Rally Talsi”, zaļu zāli un pienenēm, taču šogad viss būs “iepakots” savādāk. Eiropas čempionāts notiks pa visu Kurzemi – no Talsiem līdz Liepājai.

“Tam ir jābūt skatītāju piesaistošam – lai tur būtu lēciens, izbraukāti grāvji… Dabīgi, ka skatītāji iet uz “jumtiem” – tas ir rallijs, tur tu neko neizdarīsi,” saka autosportists Andris Šimkus.

Tā būs pirmreizēja pieredze gan sportistiem, gan skatītājiem – iziet visus leģendārākos Kurzemes ātrumposmus vienā vislielākajā pasākumā, Eiropas čempionātā. “Zebra” uzrunāja pašmāju pieredzējušākos rallija braucējus, lai noskaidrotu, kuri, pēc viņu domām, ir leģendārākie ātrumposmi Kurzemē un kuras vietas viņi ieteiktus skatītājiem apmeklēt.

Autosportists Matīss Mežaks iesaka Ventspili – vietu pie baznīcas, kā arī pie slavenā ķirsīša. Savukārt pieredzējušais autosportists Šimkus iesaka Podnieku ātrumposmu, kur ir daudz asi līkumi un divi ļoti asi, ātri pagriezieni, kuros aug seni ozoli, kuros nereti ir “atdūrušies” braucēji. “Cilvēkiem vajag emocijas! Labāk, lai viņi skatās uz tām emocijām, nekā izpildās uz ielas,” viņš saka.

Ivars Vasaraudzis ļoti labi atceras Strazdu posmu, kur bijis visai iespaidīgs tramplīns. “Mēs rakstījām trasi un domājam: kur tad ir tas tramplīns? Bet tad, kad es “gonkā” sāku braukt pēc ātruma un visa, un mēs tajā “aizlidojām” tā diezgan cienījami, es sapratu: tad tas bija tas tramplīns,” viņš atceras.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā