Cik bieži avarē riskētāji, kuri brauc pie sarkanā gaismas signāla? Skaidro “Zebra”

Pievienot komentāru
Cik bieži avarē riskētāji, kuri brauc pie sarkanā gaismas signāla? Skaidro “Zebra”

Raidījums “Zebra” saņēmis skatītāju uzņemtus video, kuros redzams, kā daudzi šoferi pilsētā krustojumos brauc pie sarkanās luksofora gaismas.

“Tā acīmredzot ir problēma. Bet kādēļ neviens to nav atrisinājis?” vaicā raidījuma vadītājs Pauls Timrots.

Kā skaidro Valsts tiesu ekspertīzes biroja eksperts Oskars Irbītis, pēc viņa ieskatiem, policistiem jānodarbojas ar tiešo prevenciju, – jāķer neapzinīgie šoferi un jāizskaidro, ko viņi ir izdarījuši.

“Ātruma pārsniegšana, braukšana pie sarkanās gaismas – tā ir tīri fiksējamas lietas, tāpēc policistam dzīvā veidā tas nav jādara. Saliekam robotus, lai viņi ķer,” pauž Irbītis.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka administratīvo pārkāpumu skaits ir samazinājies, bet tas esot skaidrojams ar policistu skaita samazināšanu. Pērn kopumā noformēti teju 4000 administratīvie pārkāpumu protokoli, savukārt 2016. gadā – gandrīz 6500.

Bet, cik bieži avarē tie šoferi, kuri brauc pie sarkanā? To vēlas noskaidrot raidījums “Zebra”.

Kā skaidro Irbītis, negadījumi “pie sarkanās gaismas” notiek salīdzinoši reti. “Ja ir, tad ir traģiski,” bilst eksperts. Vienlaikus viņš pauž, ka pie sarkanās gaismas biežāk tiek uzbraukts gājējiem. Arī policija apliecina, ka šādu negadījumu statistika nemazinās.

Plašāk par šo tematu skatieties raidījuma “Zebra” sižetā!