“Cerēja, ka mēs sametīsimies vilcieniem!” Timrots komentē vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli

4 komentāri

“Laikam lielāka cerība bija, ka mēs nevis pirksim jaunākas mašīnas, bet vienkārši samaksāsim šo nodokli. Un izrādījās, ka nodoklis ir paredzēts, lai nopirktu jaunus vilcienus, ko neviens iepriekš nebija teicis,” tā ideju ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli komentē raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots.

Kā iepriekš jau vēstīts, Ministru kabinets aizvadītajā nedēļā, skatot grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, atteicās no kritizētās idejas ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli.

Iepriekš Satiksmes ministrija (SM) bija izstrādājusi grozījumus attiecīgajā likumā, paredzot no 2021. gada 1. janvāra ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli ar mērķi novērst vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrēšanu Latvijā.

Pēcāk satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) paziņoja, ka, atsakoties ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli, jaunu reģionālo vilcienu nebūs vismaz līdz 2027. gadam.

Viņš vēstīja, ka vilcienu iepirkuma naudas plūsmu bija plānots finansēt no veco mašīnu nodokļa, tāpēc ar 95% varbūtību varot teikt, ka jaunu reģionālo vilcienu nebūs vismaz līdz 2027. gadam, tā teikts ministra paziņojumā vietnē “Twitter”.

Lasi vēl – Linkaits: Neieviešot vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli, jauni reģionālie vilcieni varētu nebūt līdz 2027.gadam

“Kaut kas tur īsti labi nav. Tie, kas cerēja dabūt naudu vilcieniem, galīgi necerēja, ka mēs brauksim ar jaunākām mašīnām. Viņi cerēja tikai uz to, ka mēs vienkārši sametīsimies tiem vilcieniem. Tātad secinājums ir viens – mums ir jāinteresējas, kādi nodokļi tiek ieviesti, kāpēc tiek ieviesti, kādēļ tādas summas,” tā situāciju komentē Timrots.