Braukšana autoskolās turpmāk būs vēl sarežģītāka – “Zebra” skaidro, kas mainīsies

138 komentāri

Praktiskā daļa autoskolās turpmāk būs vēl sarežģītāka. Turpmāk tiem, kuri vēlas iegūt autovadītāja apliecību, būs jāprot arī apstāšanās un braukšana augšup, kā arī apgriešanās braukšanai pretējā virzienā.

Daudziem šoferiem šādi manevri ir ikdiena, bet, mācoties autoskolā, turpmāk arī bez lielas iepriekšējas pieredzes nāksies veikt manevrus šādās “kaujas apstākļu” situācijās satiksmē.

Šī prakse CSDD ieviesta no septembra, un šo uzdevumu izpilde tiek iekļauta kopējā eksāmenu vērtējumā. Kursantiem būs uzdevums apgriezties braukšanai pretējā virzienā, izmantojot atpakaļgaitu. Pārsvarā tas notiks vietās, kur ir divu joslu brauktuves, apmales u.c. ierobežojumi.

Šāda manevra izpilde pretendentam uzreiz liek domāt par vairākām lietām – situāciju uz ceļa, kā arī tehniskajām prasmēm un auto gabarītu izjūtu. Kustību skaits netiek vērtēts – uzmanība tiek pievērsta tam, cik raiti un tehniski kursanti izpilda šos manevrus.

Tāpat kursantiem būs jākārto braukšanas uzsākšana augšupceļā – jāaptur transportlīdzeklis un kustība jāuzsāk jau slīpumā. Tipiskākās lietas, kas neizdodas topošajiem vadītājiem, ir ripošana atpakaļgaitā un auto dzinēja noslāpēšana, uzsākot kustību.

Tas, kas nedaudz apgrūtinās dzīvi tiem, kas mācās autoskolā, būs iepriecinoši visiem pārējiem satiksmes dalībniekiem. Pēc šādiem eksāmeniem šie manevri satiksmē notiks raitāk un drošāk.