Komentāri

Rudens ir diezgan neprognozējams un var sagādāt ne vienu vien pārsteigumu autovadītājiem.

Raidījums “Zebra” tikās ar CSDD drošas braukšanas ekspertu Normundu Lagzdiņu, lai noskaidrotu, ar ko autovadītājiem rudenī jārēķinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Padomi drošai braukšanai rudens sezonā!

Primāri uzmanība jāpievērš ceļu apstākļiem, vietām, kur nokritušas lapas un skujas, tāpat autovadītājiem jāuzmanās no peļķēm un nedrīkst aizmirst par to, ka bruģēts ceļš var būt sevišķi slidens.

  • Esi uzmanīgs! Rudenī būtiski mainās braukšanas apstākļi. Uz mitra ceļa uzkritušas lapas un skujas rada ļoti slidenu masu. Kritiskā situācijā, uzbraucot uz tāda seguma, autovadītāju neglābs ne bremžu pretbloķēšanas sistēma, ne labas riepas;
  • Nebrauc lielā ātrumā cauri peļķēm! Lietainās rudens dienās uz ceļiem veidojas gan lielākas, gan mazākas peļķes – caur tām ieteicams izbraukt lēnāk, pretējā gadījumā var sākties akvaplanēšana. Lai sāktos akvaplanēšana, nebūt nav jāpārsniedz atļautais braukšanas ātrums, pietiek arī arī dziļu peļķi;
  • Arī bruģis var būt slidens! Bruģim nav jābūt sevišķi slapjam, lai tas būtu slidens. Pietiek arī rīta rasu. Vēl bīstamāks bruģis kļūstot komplektā ar tramvaja sliedēm – sevišķi slapjā laikā. Šādās vietās jāuzmanās kā autovadītājiem, tā motobraucējiem un velosipēdistiem;
  • Zemā temperatūra no rītiem var būt bīstama! No rītiem pazeminās temperatūra un šādos apstākļos vasaras riepas nenodrošina pietiekami labi saķeri, kā siltākos laikapstākļos.

Plašāk skatieties raidījuma “Zebra” sagatavotajā sižetā!

 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl