Bērnu vešana uz skolu ar auto: “Zebras” padomi vecākiem, lai brauciens būtu patiešām drošs

Pievienot komentāru
Bērnu vešana uz skolu ar auto: “Zebras” padomi vecākiem, lai brauciens būtu patiešām drošs

Kā skolēniem droši nonākt skolā? Šoreiz raidījums “Zebra” apkopoja dažādus praktiskus padomus tiem, kuri bērnus ved ar automašīnu.

Pirmkārt, ir nepieciešams pareizā izmēra bērnu sēdeklītis vai paliktnis. Būtība ir ļoti vienkārša – lai drošības josta bērnam sniegtos pāri tāpat kā pieaugušajam un trieciena gadījumā spētu pasargāt. Tāpēc ir svarīgi izmantot paliktni vai bērnu sēdeklīti, bet, ja auto ir iespējams regulēt drošības jostas augstumu, tad var palaist zemāk stiprinājumu.

Izmantojot paliktni, ir svarīgi pārliecināties, vai jostas apakšējā daļa apņem gurnu kaulus un trieciena gadījumā mazais pasažieris ir kārtīgi pasargāts. Savukārt augšējai daļai ir jāiet pāri starp plecu un atslēgas kaulu.

Vēl viena lieta, kas būs īpaši aktuāla ziemā – pat ja bērns ir droši piesprādzēts, vislabāk pirms piesprādzēšanas ir attaisīt bērna virsjaku vai arī to novilkt pavisam, lai josta pieguļ labāk. Tāpēc šoferim ieteicams atnākt mazliet ātrāk un uzsildīt auto, lai bērnam nebūtu auksti. Automašīnām durvīs ir arī slēdzis, kuru nospiežot durvis var atvērt tikai no ārpuses – ja jūsu bērns ir aktīvāks, tad drošības vārdā varbūt ir vērts to izmantot.

Nereti braucot mašīnā, bērniem var kļūt slikti no tā, ka ir nelīdzeni ceļa posmi. Bieži vien tas ir tāpēc, ka mazie pasažieri ir aizņemti – spēlē spēlītes telefonā, tāpēc, piemēram, garākā braucienā var uzspēlēt kādas spēles. Piemēram, sadalīt pa krāsām mašīnas: kurš saskaitīs vairāk sarkanas, bet kurš dzeltenas (ieteicams izvēlēties retākas krāsas). Vēl viena spēle ir saukt vārdus, kas sākas ar kādu konkrētu alfabēta burtu. Tādējādi bērniem būs vairāk jāskatās ārā pa logu, viņi mazāk lietos viedtelefonus un ceļš būs jautrāks.

Piebraucot ar auto pie mācību iestādes, bērnu vajag izlaist tajā ielas pusē, kur ir skola. Tāpat vēlams izbraukt jau laikus, lai pašam šoferim būtu mierīgāks prāts. Droši vien prātīgāk būtu neapstāties pie pašas skolas, jo tur, visticamāk, jau notiek auto drūzmēšanās, un varbūt labāk, ja bērns var mazliet pastaigāt un izvēdināt galvu.

Arī mācību iestādēm ir lietas, ko tās varētu darīt, lai uzlabotu bērnu drošību. Piemēram, Vācijā vecākiem tiek izsniegts saraksts ar bīstamiem krustojumiem, kas ir skolas apkārtnē, lai no tiem varētu izvairīties, tāpat arī skola varētu norādīt vairākas vietas, kur droši izlaist bērnu no auto. Par satiksmes drošību ir vērts parunāt arī vecāku sapulcēs.

Domājot par došanos uz skolu, ir vērts pārbaudīt arī bērna somas saturu un sekot līdzi tam, lai viņš nenēsā lieku smagumu un ņem līdzi tikai tās mācību grāmatas, kuras ir nepieciešamas attiecīgajā dienā. Der atcerēties, ka bērnam vajag krietni vairāk soļu, lai tiktu pāri ceļam un viņam ir daudz šaurāks redzes leņķis – ja pieaugušie ņems vērā visus šos faktorus, ceļš līdz skolai būs daudz drošāks.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā