Bērni var iegūt velosipēdista apliecību arī skolā – “Zebra” skaidro, kā to izdarīt

Pievienot komentāru
Bērni var iegūt velosipēdista apliecību arī skolā – “Zebra” skaidro, kā to izdarīt
Ilustratīvs foto. (Foto: Kaspars Krafts, f64)

Turpmāk velosipēda vadītāja apliecību 4. klases skolēni varēs iegūt turpat mācību iestādē papildus jau esošajiem pārbaudes darbiem, paredz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) iniciatīva.

Pavisam nesen Latvijas skolēni riteņbraucēji Eiropas jauno satiksmes dalībnieku forumā 24 valstu konkurencē ieņēmuši 2. vietu. Šajās velo sacensībās Latvijas mērogā pārsvarā piedalās lauku skolas un Rīga tajās ir maz pārstāvēta, kaut arī galvaspilsētā riteņbraucēju ir visvairāk.

CSDD pārstāve Valda Kjaspere norāda, ka ielās pārārdījušies arī daudzi bērni – riteņbraucēji – likumdošana par velosipēda vadītāju ļauj kļūt jau no 10 gadu vecuma. Bet vai viņš ir gatavs šādam uzdevumam?

“Tādēļ mēs nāksim viņiem talkā un aicināsim visas skolas mācīt bērniem satiksmes noteikumus 4. klasē un pēc tam skolā, skolotāja vadībā kārtot eksāmenu. Tas nozīmē, ka savā skolā es mācos un savā skolā es kārtoju eksāmenu tāpat kā tas notiek latviešu valodā, matemātikā un jebkurā citā zinībā, kur bērns noslēdz mācību ciklu,” viņa saka.

Tam ir izveidots mācību materiāls, kas paredz vairākas tēmas, kas jāzina velosipēdistam – jāprot gan šķērsot krustojums, gan izvēlēties ceļu, gan sadzīvot ar citiem satiksmes dalībniekiem. Tā kā krustojumi ir pats sarežģītākais uzdevums, mācību materiālā ir iekļauta arī spēle, kurā var iziet cauri 36 variantiem un gūt priekšstatu par to, kādi var būt krustojumi un kā tajos uzvesties.

Tām skolām, kuras vēlas piedalīties šajā projektā, jāslēdz līgums ar CSDD par to, ka viņu skolā noritēs eksāmens un skolotājs būs atbildīgs par to, lai tas notiek pietiekami kvalitatīvi. Skolotāji varēs izvēlēties gan laiku, gan brīdi, kurā bērni ir gatavi kārtot eksāmenu un nebūs jāgaida CSDD inspektors, kurš ieradīsies un pieņems eksāmenu. Tātad – nav ierobežojumu ne skolēnu skaitam, kas kārtos eksāmenu, ne arī brīdim, kad tas notiks.

Lasi vēl