Autovadītāji atrod alternatīvu kreisajam pagriezienam Brīvības gatvē; “Zebra” skaidro, kā pareizi veikt manevru

Pievienot komentāru

Raugoties uz Brīvības gatvi – virzienā no Gaisa tilta līdz Juglai -, tikai vienā vietā ir kreisais pagrieziens, proti, uz Ropažu ielu. Savukārt galvaspilsētas rajons ap Mārkalnes ielu ir visai noslogots, taču autovadītāji atraduši kādu asprātīgu manevru.

Vietējie gan atraduši visai asprātīgu maršrutu – braucot pa Brīvības gatvi, šoferi nogriežas Murjāņu ielā, bet pie Vangažu ielas krustojuma apgriežas braukšanai pretējā virzienā un brauc taisni pāri Brīvības ielai. Tas, protams, ir drošāk, nekā uzreiz veikt kreiso pagriezienu uz Murjāņu ielu. Tiesa gan, arī tur ir problēmas.

“Zebras” skatītājs jautā, kā tad šeit droši “apmesties riņķī”. Ja griežamies riņķī, jānostājas ceļa kreisajā malā, bet, ja ar to nepietiek, pavisam labajā malā jāgaida, kad visi pabrauks garām, lai pēc tam varētu pabeigt ieplānoto manevru.

Ir vēl arī citas alternatīvas – no Brīvības ielas iegriezties Vangažu ielā un tad no tās veikt kreiso pagriezienu uz Mārkalnes ielu. Tomēr Vangažu iela ir visai nelīdzena, turklāt satiksmei traucē arī ceļa malā novietotās automašīnas.

Otrs variants – šķērsot Brīvības ielu un iegriezties nākamajā ielā pa labi, un mērot ceļu līdz Mārkalnes ielai, kur jāveic labais pagrieziens. Protams, tas būs mazliet garāks ceļš.