Auto koplietošanas priekšrocības un trūkumi – “Zebra” un šoferi dalās savā pieredzē

0 Komentāru
Auto koplietošanas priekšrocības un trūkumi – “Zebra” un šoferi dalās savā pieredzē

Vai auto koplietošana ir satiksmes nākotne? “Zebra” uzrunāja vairākus šoferus, lai noskaidrotu viņu pieredzi un domas par šo pārvietošanās veidu.

Jau vēstīts, ka pavisam nesen “Zebra” testēja koplietojamo automašīnu, ko iespējams izvēlēties ar aplikācijas starpniecību. Šoreiz raidījums uzrunāja vairākus pārvietoties mīlošus cilvēkus, lai noskaidrotu, ko viņi domā par auto koplietošanas platformām.

Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis pauž viedokli, ka Rīga ir maza un tajā maksimāli vajadzētu attīstīt sabiedrisko transportu, lai mazinātu automašīnu veidoto haosu. Pēc viņa domām, problēmas ar koplietošanas auto varētu rasties tad, ja jāveic tālāki attālumi un, iespējams, jāpārlaiž vairākas naktis citā pilsētā. Uz jautājumu, vai viņš varētu atteikties no personīgā auto un iztikt tikai ar šādu pārvietošanās veidu, Rubenis atbild noraidoši.

Pretējās domās ir mūziķis Jānis Krīvēns, kurš pēdējos divus gadus ikdienā pārsvarā pārvietojas ar koplietošanas auto, un tas ir vienīgais iemesls, kāpēc viņam vēl nav savas automašīnas. Dzīvojot galvaspilsētas centrā, viņam šāds pārvietošanās veids šķiet ļoti ērts.

“Auteko” & TUV Latvija eksperts Ģirts Ulpe uzskata, ka auto koplietošana ir perspektīvs pārvietošanās veids jaunākajām paaudzēm. Latvijā ir daudz tādu auto īpašnieku, kuri gada laikā nobrauc ārkārtīgi mazus attālumus (2000-5000 km), tāpēc ir jāuzdod sev jautājums: vai tas ir tā vērts? Tiem, kuri dzīvo Rīgā, no ekonomiskā viedokļa koplietošanas auto varētu būt visai labs risinājums, bet tiem, kuri mīt ārpus pilsētas, šis pakalpojums, visticamāk, nebūs aktuāls.

Autoservisa “Autospeci.lv” pārstāvis Juris Popovs domā, ka šajā gadījumā braucējiem ir jāizvērtē – cik maksā savs auto, kā arī tas, cik lieli ir tās uzturēšanas un labošanas izdevumi. Ir jāpārliecinās, vai tas tiešām ir izdevīgāk. Aplikācijā redzams, ka lielākā daļa koplietošanas auto pieejami Rīgas centrā, bet tiem, kuri mitinās kādā no mikrorajoniem, lai nokļūtu līdz tuvākajam auto, var nākties mērot ievērojamu gabalu.

Kādi ir secinājumi? Auto koplietošana ir pakalpojums, kas der cilvēkiem bez bērniem pilsētas centrālajā daļā. Pārvietošanās ar bērniem varētu būt sarežģītāka, jo var gadīties, ka viņi kaut ko nosmērēs un nāksies maksāt papildus par tīrīšanu, tāpat maz ticams, ka braukt gribētāji vēlēsies nēsāt līdzi bērnu sēdeklīti. Kopumā šīs automašīnas ir tīras, labā stāvoklī, aplikācija ir viegli saprotama, un naudas izteiksmē tas sanāk lētāk nekā braukt ar taksometru.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā

0 Komentāru