Arī mežā ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi! “Zebras” ceļvedis tiem, kuri brauc sēņot

Pievienot komentāru
Arī mežā ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi! “Zebras” ceļvedis tiem, kuri brauc sēņot
Foto: Ekrānuzņēmums

Lasīt sēnes patīk daudziem, tomēr braukt pārāk tālu tām pakaļ arī negribas, tāpēc nereti tās tiek lasītas Pierīgas mežos. “Zebra” sazinājās ar vienu šādu pašvaldību – Ādažiem -, lai noskaidrotu, kāda kārtība jāievēro autovadītājiem.

Kā norāda Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis, arī uz meža ceļiem attiecas satiksmes noteikumi. Ja kāda zīme rāda, ka tālāk braukt aizliegts, tad labāk to nedarīt un ir jārēķinās ar sodiem. “Ja uz meža ceļiem būs zīmes, kas aizliedz iebraukt, vai apstāties un stāvēt, tās ir jāievēro.”

Braucot sēnēs ar auto, bieži vien lielākā dilemma ir, nonākot uz mazajiem meža celiņiem – saprotams, ka šādās vietās nedrīkst atstāt auto uz ceļa, jo tad citi nevarēs tikt garām, kā arī nobraukt no ceļa un atstāt savu spēkratu tur. Arī šādās situācijās jārēķinās, ka, visticamāk, tiks uzlīmēta kvīts.

Kā atgādina policijas pārstāvis, Meža likums paredz, ka ar auto ir paredzēts braukt tikai pa ceļa vidu vai brauktuvi. Tāpat jāņem vērā, ka mežā var tikt izsludināts uguns nedrošais periods – tas nozīmē, ka auto nedrīkst nobraukt no ceļa un atstāt ārpus izveidotas brauktuves.

Tāpat arī dabas aizsargājamās teritorijas, kas izskatās kā mežs, taču uz tām attiecas savi noteikumi. Ādažos tas ir Ainavu parks, Carnikavā – Piejūras parks, un katrā Latvijas vietā tas sauksies citādāk. Arī šajās vietās nedrīkst braukt ārpus brauktuvēm un novietot auto meža ceļa malā.

Ja šķiet, ka šis aizliegums ir vien tāda “piesiešanās”, jāņem vērā, ka mūsdienu automašīnām ir katalizatori, kas sekmīgi darbojas pie kādiem 800 grādiem. Iebraucot sausā zālē ar šādu visai karstu priekšmetu zem automašīnas, pastāv risks, ka nodegs ne tikai mežs, bet arī auto.

Sēņot gribētājiem jāatceras, ka ir vērts savās viedierīcēs piefiksēt vietu, kur atstāts auto, lai nesanāktu maldīties, to meklējot, bet telefonu un mašīnas atslēgas ielikt kabatā ar rāvējslēdzēju un to rūpīgi aiztaisīt.

Došanās sēnēs tomēr nav tik vienkārša, kā varētu šķist, jo jāievēro dažādi noteikumi un likumi. Vienkāršākais droši vien būtu sekot senajam latviešu teicienam “ejam sēnēs”, nevis “braucam sēnēs”. Bet, ja braucam, tad, iespējams, ir vērts paņemt līdzi kādu vienkāršāku velosipēdu, novietot auto tur, kur tas ir drošībā, un tālāk uz mežu doties ar riteni.

Lasi vēl