Apļveida “izstrādājums” Piņķos: “Zebra” pēta krustojumu, kas mulsina autovadītājus

7 komentāri

Vairāki autovadītāji pauduši neizpratni par kādu jaunu apļveida krustojumu Piņķos. “Zebra” devās aplūkot, kas tur īsti nav kārtībā.

Apļveida krustojums izveidots Jūrmalas ielā, braucot Jūrmalas šosejas virzienā. Pārvietojoties šajā posmā, krustojumu pa gabalu īsti pat nevar pamanīt. Piebraucot tuvāk, par to liecina ceļazīmes, taču pašam “aplim” auto izbraukt cauri taisni, pat nepagriežot stūri, – tas nesamazina ne ātrumu, ne arī sadursmes iespējas, kas ir pati apļveida krustojuma būtība.

Apļveida krustojumā pēc būtības nevar notikt smagas avārijas, piemēram, frontālas sadursmes vai iebraukšana kādam sānos. Taču Piņķu “aplis” nav tas gadījums. Pavērojot satiksmi šajā vietā, ir acīmredzami, ka autovadītāji īsti nesaprot, kam jādod ceļš. Šeit rodas dažādas mulsinošas situācijas, kas pavisam noteikti nemazina negadījumu risku.

Šis veidojums Piņķos liek domāt, ka katrā Latvijas ciemā tagad ir savs ceļu inženieris – kaut kur redzējis šādu apļveida krustojumu, mēģinājis nokopēt, taču apļveida būtība šeit nav manāma. Iecere ir laba, taču šajā vietā vēl ir ko uzlabot – ceļam šajā vietā vajadzētu būt tādam, ka tas iegriežas un lēzeni piekļaujas aplim.

Vairāk par tematu – raidījuma “Zebra” sižetā