2 komentāri
Puse autovadītāju plāno izmantot iepriekšējās sezonas ziemas riepas
FOTO: LETA

Aptaujājot Latvijas autovadītājus, noskaidrots, ka 52% autovadītāju ziemas sezonā plāno izmantot tās pašas lietotās ziemas riepas, ko gadu iepriekš.

Tajā pašā laikā vien katrs trešais autovadītājs savas automašīnas ziemas riepas uzskata par pilnīgi drošām, liecina jaunākais bankas Citadele pētījums. VAS Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati liecina, ka pagājušajā ziemas sezonā tehniskās apskates laikā riepu bojājumi atklāti aptuveni 14 000 transportlīdzekļu jeb nepilniem 7% automobiļu.

Kopumā ar iepriekšējās sezonas riepām šoziem brauks divas trešdaļas autovadītāju – Citadeles aptaujas dati atklāj, ka 52% autovadītāju šogad lietos pagājušās sezonas ziemas riepas, savukārt gandrīz katrs piektais vadītājs turpinās pārvietoties ar esošajām vissezonas riepām.

Pavisam neliela respondentu daļa uzskata, ka ziemā braukt ir bīstami, tāpēc šajā gadalaikā izvēlas nelietot savu automašīnu vispār – tādu ir 2% autovadītāju.

Aptaujas dati liecina, ka tikai 28% vadītāju ir pilnīgi pārliecināti par savas automašīnas ziemas riepu drošumu, kamēr divas trešdaļas tās uzskata par drīzāk drošām. Vien 3% autovadītāju ir nobažījušies par savu ziemas sezonai paredzēto riepu kvalitāti, vērtējot tās kā nedrošas. Tikmēr CSDD dati liecina, ka šim skaitlim vajadzētu būt lielākam.

Kā norāda CSDD, pagājušajā ziemas sezonā (no 2014. gada 1. decembra līdz 2015. gada 1. martam) veiktas gandrīz 206 000 tehniskās apskates.

To laikā konstatēts, ka gandrīz 14 000 transportlīdzekļu jeb nepilniem 7% bija nepietiekams riepu protektora dziļums vai nopietni riepu bojājumi, kas apdraud satiksmes drošību, nenodrošina atbilstošu saķeri ar ceļu un faktiski nereti liedz automobiļiem piedalīties ceļu satiksmē.

CSDD atgādina, ka drošas braukšanas pamatā, īpaši ziemā, ir laika un ceļa apstākļiem atbilstošs ātrums, tehniskā kārtībā esošs auto, kā arī riepas.

Riepām jāpievērš īpaša uzmanība, jo tās vienīgās nodrošina auto saķeri ar ceļu. Ziemā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļš – piemēram, braucot ar ātrumu 50 km/h uz sausa seguma un uz slidena ceļa tas atšķiras pat trīs reizes! Būtisks ir gan riepu protektora dziļums (vieglajiem auto ziemas riepām minimālais dziļums ir 4 mm), bet arī riepu vecums. Ieteicams neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo braucot nodilst gan protektors, gan laika gaitā gumija zaudē nepieciešamās īpašības. Uz vienas auto ass jābūt vienādām riepām; jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl