Pretrūsas apstrāde ir daudz lētāka par jaunu auto

0 Komentāru
Pretrūsas apstrāde ir daudz lētāka par jaunu auto
Ceļu apstrādes materiāls "Latvijas autoceļu uzturētāja" ražošanas bāzē "Neceri" Ķekavas novadā, kas sagatavots ceļu uzturēšanai ziemas sezonā. (FOTO: LETA)

Ne katram autobraucējam ir pa kabatai iegādāties premium zīmolu automobiļus. Taču jebkurš pats lētākais 2015. gada modelis ir drošāks, ekoloģiski draudzīgāks, ekonomiskāks un tehnoloģiski modernāks par krietni dārgāku, bet desmit gadus un vecāku spēkratu. Tomēr ir problēma, kas daudzus attur no jaunu automobiļu iegādes – rūsa.

Ne vienam vien “lētā gala” braucamrīkam jau pēc pāris gadiem vērojami pirmie rūsas vēstneši. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ ne mazums autobraucēju iegādājas krietni padzīvojušus automobiļus. Līzinga maksājums vēl nav beidzies, bet tikai dažus gadus veca auto tirgus vērtība jau paslīdējusi krietni zem atlikušās līzinga vērtības. Nereti par to var “pateikties” tieši rūsai.

“Rūsa ir neizbēgama ķīmiska reakcija, kas rodas skābekļa, ūdens un citu rūsai labvēlīgu apstākļu dēļ. Šo procesu nevar novērst pavisam, bet to var aizkavēt,” stāsta rūsēšanas aizkavēšanas līdzekļu tirdzniecības uzņēmuma Krown pārstāvis Baltijas valstīs Raivis Alksnis.

“Līdzīgi kā cilvēka organismā, arī auto aprūpē, ļoti liela loma ir profilaksei, nepieļaujot nopietnākas saslimšanas. Rūsas apkarošana, metināšana, slīpēšana, gruntēšana un krāsošana noteikti kopumā izmaksās dārgāk nekā pretrūsas apstrāde reizi gadā,” uzskata A. Alksnis.

0 Komentāru